Cuma, 19 Ocak 2018
Gündemdekiler

Avcılar Belediyesi'nde 2016 yılında işten atılan 14 işçi daha işe iade davasını kazandı.

İSTANBUL- Avcılar Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan 35 işçi Belediye İş Sendikası üyesi olmalarının ardından işten atılmıştı.

İşçiler belediye binası önünde eyleme geçmiş bu arada maaşları ödenmeyen temizlik işçileri iş bırakma eylemi gerçekleştirmişti.

Bunun üzerine Avcılar Belediyesi 300'den fazla işçiyi işten atmıştı. 7 ayı aşkın süre işe dönme mücadelesi veren temizlik işçileri Fen İşleri Müdürlüğü'nde işbaşı yapmıştı.

İşçilerin açtığı işe iade davaları grup grup görülmeye devam ediyor. Bugün de 14 işçinin daha davası görüldü ve sonuçlandı.

Mahkeme, iş sözleşmesi feshinin geçersiz olduğunu belirterek, işe iade kararı verdi.

Avcılar Belediyesi işçileri işe iade davasının ardından sosyal medyada "Yargıtay Kararı ile 14 arkadaşımızın  Mahkeme Sonuçlari Geldi 15 Nisan 2016 tarihinde Sendikaya Üye Oldukları için işten Atılan Avcılar Belediyesi Temizlik işleri İşçileri Onurlu ve Haklı Direnişlerinin Sonuçlarını Tek tek almaya Başladılar Bugün 14 Arkadaşımızın Mahkeme Sonuçları Geldi Mahkeme Sonucunda İş Feshinin Geçersizliğine İşe İadesine ve yasal  haklarının verilmesine mahkeme tarafınca Karar verilmiştir. #YaşasınOnurluMücadelemiz #ZaferDirenenEmekçininOlacak" diyerek sevinçlerini paylaştı.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...