Cumartesi, 24 Şubat 2018
Gündemdekiler

Şimdi Kadınların Özgürlük Zamanı!

“Bir tarihsel çağın gelişimi kadınların ne kadar özgürlüğe doğru ilerlediği ile ölçülür. Bu belirlemeye göre bugün kadınların mücadelesinin hangi noktada olduğunun, gelişen mücadelenin ve bizlerin yeni çağın eşiğinde olduğumuzun göstergesidir”.

Devamını oku...

Şimdi Kadınların Özgürlük Zamanı

Geçtiğimiz yıl içersinde Ekim Devriminin 100. yılı vesilesiyle çeşitli etkinlikler yapıldı. Bu etkinliklerde devrimler ve kadın konusu eksik bırakılmıştı. Biz de emekçi kadınlar olarak, bu eksikliği kendi cephemizden tamamlayalım istedik. Ve bir sempozyum yapmaya karar verdik. Gündemin yoğunlu ve sıcaklığı nedeniyle bir günlük bir sempozyum olacak.

Devamını oku...

Çocuk İstismarına Sağlık Kuruluşlarından Tepki

Sağlık kuruluşları Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'nde 115 çocuğun cinsel istismar sonucu hamile kalmasına ilişkin basın toplantısı düzenleyerek, devletin sağlık ve çocuklara ilişkin politikalarına tepki göstererek devlet yetkililerini uyardı.

115 çocuğun istismar sonucu hamile kalmasının gizlenmesine tepki gösteren sağlık örgütleri, devletin, "çocukların üstün yararı ilkesi"ni gözetmesi gerektiğiin belirtti.

Devamını oku...

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...