Cuma, 19 Ocak 2018
Gündemdekiler

İstanbul Tuzla’da bulunan Klüh Destek’te Çimse-İş’in kendilerine sormadan imzaladığı söyleşmeye karşı çıktıkları için işten atılan işçiler, fabrika önünde sürdürdükleri eylemi bitirdi. Sendikanın patrondan yana tavrına tepki gösteren işçiler  “Mücadelemizi hukuki olarak sürdüreceğiz” dedi.

İSTANBUL - Tuzla’da bulunan Klüh Destek’te Çimse-İş’in kendilerine sormadan imzaladığı söyleşmeye karşı çıktıkları için işten atılan işçiler, fabrika önünde sürdürdükleri eylemi bir basın,, açıklaması yaparak bitirdiklerini duyurdu.
Fabrika önünde toplanarak “İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganları atan işçiler, sendikaya olan tepkilerini de dile getirdi. İşten atılan işçilerden olan İşyeri Baştemsilcisi İlyas Kolbasar, “243 işçinin oyuyla seçilen baştemsilciydim. Ücretin görüşüldüğü son TİS toplantısında masadan kalkmam üzerine diğer temsilciler de imza atmamıştır. Ama Çimse-İş Şube Başkanı ve yöneticileri yüzde 3’lük bir ihanet sözleşmesine imza atmıştır” dedi.

"Demokratik Tepkimize Karşı Mobbing Uygulandı"
Kendilerinin ve temsilcilerin onayı olmadan bir sefalet sözleşmesi imzalanmasına tepki gösterdiklerini belirten Kolbasar  “Sözleşmede iyileştirme yapılmasını istediğimizi söyledik. İşçi arkadaşlarım tepkilerini demokratik ve barışçıl bir şekilde molalarda alkışla protesto ettiler. İşveren uzlaşmak ve sorunu çözmek için adım atmak yerine mobbing uygulamaya ve başka arkadaşları da zorunlu izne çıkarmaya başlamıştır. Bu nedenle birçok kişinin psikolojisi bozuldu" dedi.

"Bizi Temsil Ettiğini Sandığımız, Bizi Satan Çimse-İş"
İşçilerin bölündüğünü ve içerideki işçilerin tehdit ve baskıyla çalışmaya devam ettiğini ifade eden Kolbasar, “Ama bu işin sorumlusu biz değiliz. İşçilerin taleplerini görmezden gelen işverene de bizi temsil edeceğini sandığımız ve üyesi olduğumuz, bizi satan Çimse-İş Sendikasına çok teşekkür ederiz!” dedi. Bundan sonraki süreçte hukuki mücadeleyi başlatacaklarını belirten işçiler, kendilerine destek olanlara da teşekkür ederek eylemi sonlandırdı.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...