Cumartesi, 16 Aralık 2017
Gündemdekiler

CHP’li Avcılar Belediyesi’nde işçiler 3 aydır maaşlarının ödenmemesi nedeniyle çok zor durumda.

Avcılar Belediyesi'nin caddelerinde, sokaklarında, parklarda "Önce İnsan" yazsa da durum belediye işçileri için hiç öyle değil. "Bizim sokak köpekleri, kedileri kadar değerimiz yok" demişti işçiler. Aylardır yaşananlar da bunun kanıtı niteliğinde.

Avcılar Belediyesi'nde Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan işçilerin maaşları aylardır düzenli ödenmiyor. İşçiler daha önce de maaşları ödenmediği için iş bırakmış, bir maaş ödeme yapılmasının ardından tekrar işe başlamıştı. Fakat işçiler aylardır yaşadıkları sıkıntıları dile getirip maaşlarının ödenmesini istediklerinde, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ve yönetimi işçilere mali sıkıntı olduğunu ve düzenli ödeme yapamalarının mümkün olmadığını ve istemiyorsa işten ayrılabileceklerini söylüyor.

İşçiler yaşamlarının alt üst olduğunu, kiralarını, elektrik, su faturalarını ödeyemediklerini, işçilerin çoğunun icralık olduğunu ve psikolojik olarak iyice yıprandıklarını belirtiyorlar.

"Ard arda iki-üç ay maaş alamayan bir işçi, ailesini nasıl geçindirebilir, nasıl yaşayabilir. Artık kimseden borç da isteyemez durumdayız. Maaşlarımızın ödenmesini istediğimizde bize 'Mali sıkıntılar var işine gelmeyen ayrılsın' deniyor', işte Avcılar Belediyesi’ndeki 'Önce İnsan' anlayışı..." diyorlar.

İşçiler maaşlarının ödenmediğini ve üçüncü aya girdiklerini söyleyerek, bu durumu protesto ederek kamuoyuyla paylaşmak üzere 2 Ekim sabahı 10.00'da Avcılar Belediyesi önünde Maaş Kuyruğuna girerek, ücretlerinin ödenmesini talep ettiler.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...