Pazartesi, 19 Şubat 2018
Gündemdekiler

Kübra Eken'e şiddet uygulayan eşi Bülent Eken'in yargılandığı davada, mahkeme heyeti, Kübra için yeni adli tıp raporu hazırlanmasına karar vererek, bir sonraki duruşmayı 21 Mayıs'a ertelendi.   

 İSTANBUL - 20 Haziran 2013 tarihinde İstanbul'da spiker Kübra Eken'e 4 yıl önce şiddet uygulayan eşi Bülent Eken'in yargılandığı dava Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam ediyor. Bugün görülen duruşmaya, sanık Bülent Eken ve avukatı ile Kübra Eken'in avukatları katıldı. Kübra'nın katılmadığı duruşmayı İstanbul Kadın Meclisleri de takip etti. Mahkeme heyeti dosyaya gelen raporların eklendiğini açıkladı. Sanık avukatı rapora diyeceği olmadığını belirtti. Kübra Eken'in avukatları ise raporu kabul etmediklerini söyledi.

 

"CD'ler İncelemeden Karar Verilmesin"

Kübra Eken'in avukatları, mahkeme heyetine 2 adet tomografi CD'si sunarak bu CD'lere göre yeniden adli tıp raporu alınmasını istedi. CD'lerde Kübra Eken'in kafatasında oluşan morluk ile kafatası altındaki beyin kanamasının aynı noktaya geldiğinin görüldüğünü ve akan kanın o noktadan aktığının görüldüğünü bu nedenle de bu CD'lerin mutlaka izlenmesi gerektiğini söyledi. Avukatlar, bu delillerin dosyaya yeni girdiğini belirterek, bu CD'ler incelenmeden karar verilmemesini talep etti. Sanık Bülent Eken'in avukatı ise Kübra Eken'in avukatlarının talebinin soruşturmayı uzatmaya yönelik olduğunu iddia etti. 

"Mahkeme Yeni Rapor Düzenlenmesini Bekliyor"

Mahkeme heyeti ise, Kübra Eken'in avukatlarının dosyaya eklenmesini istediği 2 CD'nin (tomografi CD'si) adli tıpa gönderilmesi ve Kübra Eken'in yaralamasına neyin neden olduğuna dair rapor düzenlenmesi talebini kabul ederek,  duruşmayı 21 Mayıs'a erteledi.

Duruşma sonrası Istanbul Kadın Meclisleri kısa bir açıklama yaptı. Burada konuşan Beyza Aksoy, Kübra Eken'i şiddete maruz bırakan Bülent Eken'in 'in gereken cezayı alması ve asla indirim uygulanmamasını talep etti. Daha sonra söz alan Kübra Eken'in annesi Nurhan Yelkenci, Bülent Eken'in Kübra'dan olan kızını aldığını, aile olarak bu kızı almayı hedeflediklerini belirterek adalet talebinde bulundu. 

İddianamede ise Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Kübra Eken'in 20 Haziran 2013 tarihinde doğum yaptığı belirtilerek, hastaneden taburcu edildikten 2 gün sonra şiddetli baş ağrısı, gözünün ve dilinin dönmesi şikayetiyle eşi Bülent Eken tarafından Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldüğü anlatıldı. Hastanede Kübra Eken'e beyin kanaması teşhisi konularak ameliyat yapıldığı kaydedilen iddianamede, adli tıp uzmanının, Kübra Eken'in kulak üstünde bulunan ekimozun kendiliğinden oluşamayacağı ve bir darp sonucu olabileceği, bu durumun da yaşamsal tehlikeye sebebiyet verdiği yönünde görüş bildirdiği ifade edildi.  

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...