Pazar, 18 Şubat 2018
Gündemdekiler

İstanbul Kadın Meclisleri, 115 çocuğun istismar sonucu hamile kalmasının gizlenmesini hastane önünde protesto ederek, Bunların arkasında  devlet olduğunu belirten kadınlar, çocuklar için mücadele edeceklerini söyledi.

İSTANBUL-İstanbul Kadın Meclisleri, Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi önünde 115 çocuğun istismara uğramasının gizlenmeye çalışılmasını protesto etti.

Hastane önünde saat 14.00’te toplanan kadınlar "#115ÇocuğaİstismariÖrtemezsin" yazılı pankartı açtı. Çocuk istismarına öfkeli olan kadınlar "Çocukların yeri okuldur doğumhane değil", "Susma, suça ortak olma", "Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz", "OHAL'de bu halde sessiz kalma", "Çocuklarımızın düşlerini karanlığa teslim etmeyeceğiz", "Çocuk korkar sen korkma" yazılı dövizleri taşıdı.

Kadın Meclisleri adına basın metnini  Gamze Nergis Şimşek okudu. Tecavüze uğrayan çoçukların maruz kaldıkları çağ dışı uygulamalara itirazlarını yükseltmek için biraraya geldiklerini söyledi. Hükümetin kadın ve çocuk politikalarının bu olayın asıl sebebi olduğunu belirten Şimşek, "Önerilen ders ve hikaye kitaplarında ensestten pedofiliye kadar sapık düşünceleri normalleştirme niyetleri olduğunu görüyor ve bu yaşananların tesadüf olmadığı da aşikardır" dedi.

2017'nin ilk beş ayında yaşanan 115 çocuğun hamilelik vakasının toplumun vicdanında infial yarattığını belirten Şimşek, "Ya bilmediklerimiz? Ya duymadıklarımız? Bunların hesabını kim verecek? Bu durumun sorumlusu; olaylara sessiz kalan, olayların üzerini örten ve soruşturmaya izin vermeyen ve ısrarla çocuk hamileliklerini meşru gören devletin ta kendisidir!" dedi.

Hükümetin kadınlara ve çocuklara yönelik gerici politikalarına öfkeli kadınlar basın açıklamasını, "Yaşasın kadın dayanışması", "Çocuk susar sen ", "Karanlığa teslim olmayacağız" sloganlarıyla bitirdi.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...