Pazartesi, 19 Şubat 2018
Gündemdekiler

 

Zeytin Dalı…

Hayata Dönüş...

Bunlar yakın zamanda tanıklık ettiklerimiz. Faşizmin fıtratında var; umut vaat eden isimler altında katliamlar gerçekleştirmek.

Ve bir süredir yaptığı savaş çığırtkanlığını eyleme dönüştürdü. Afrin üzerinde savaş uçakları bombaları yağmur gibi yağdırırken, milliyetçi rüzgarlar daha sert esmeye başladı.

Son beş yılda iki büyük halk ayaklanması yaşamış bir ülkenin, ekonomik ve politik krizin derinleştiği, KHK’larla bile yönetemediği, oluşabilecek bir halk ayaklanması için paramiliter güçleri silahlandırdığı dinci-faşist iktidarın bu savaşa ihtiyacı olduğu çok net. Bu kanlı savaşla Türkiye ve Kürdistan coğrafyasını kana bulamayı amaçlıyor.

Bu savaş bizim savaşımız değil!

Hangi parçada olursa olsun Kürt halkı Türkiye emekçi sınıfının ve ezilen halklarının düşmanı değil dostudur. Şimdiye kadar yaşadığımız ayaklanmaları geride bırakacak muazzam bir halk ayaklanmasını bekleyen dinci-faşist iktidar, bu savaşla halkları milliyetçilik ve şovenizmle zehirleyerek Kürt halkına karşı kışkırtıp, bizi birbirimize kırdırtmaya çalışıyor.

Bizler Emekçi Kadınlar olarak, ezilen haklara karşı yürütülen savaşın parçası olmadığımızı bir kez daha dile getiriyoruz. Emperyalistlerin desteklediği savaşı iç savaşa çevirdiğimizde Ortadoğu halkları ve ezilen emekçi halklar huzur bulacak.

 Ey güneşin düşmanı

Sıkacağım dişimi savaşacağım,

Son damlasına dek kanımın.

Belki de söndüreceksin bütün ışıklarını gecemin,

Koparacaksın anamın sıcak koynundan belki de beni,

Bozacaksın belki de tarihimi, edeceksin allak bullak,

Dört yanıma duvarlar öreceksin belki de, kalın, yüksek,

Belki de çarmıha gereceksin beni bir gün

Karşında bir sürü hergelenin.

Ama hiçbir zaman oturmayacağım pazarlığa seninle.

 Emekçi Kadınlar EKA

 

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...