Pazartesi, 19 Şubat 2018
Gündemdekiler

21 Eylül'de Adana Atatürk Parkı'nda HDP tarafından son zamanlarda artan kadına şiddet, taciz ve tecavüz olaylarına karşı "Bu Böyle Gitmez, Kadınlar İzin Vermez!" adı altında bir etkinlik düzenlendi.

Ülke genelinde, değişik tarihlerde yapılacak bu etkinliğe birçok sivil toplum örgütü ve sendika, Barış Anneleri ve HDP milletvekilleri katıldı. Parkı bariyerlerle çeviren polis arama noktaları oluşturarak etkinliğe gelenleri didik didik aradı; etkinlik için hazırlanan döviz ve pankartların eylem alanına geçişine izin verilmedi.

HDP'li vekillerin konuşmalarıyla başlayan etkinlikte vekiller konuşmalarında faşizmin kadınlar üzerindeki artan baskısından söz ettiler. Halaylarla, zılgıtlarla süren etkinlikte Mücadele Birliği adına da konuşma yapıldı. Konuşmada Nuriye ve Semih, zindanlardaki tutsaklar, mücadele eden bütün yiğit kadınlar selamlandı; Tarsus T Tipi Cezaevindeki kadın tutsaklara yapılan taciz, şiddet ve baskılardan söz edildi. Ve sistemin parçalanmasıyla gittikçe artan kadına yönelik saldırıların sona ermesinin ve kadının kurtuluşunun sosyalizm için örgütlü bir mücadele vererek olabileceği söylendi. "Kadın Olmadan Devrim Olmaz, Devrim Olmadan Kadın Kurtulmaz" sloganıyla konuşma sona erdi.

Erbaneler ve müziklerle devam eden etkinlik, üstünde yazılar bulunan balonların gökyüzüne bırakılmasıyla sona erdi.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...