Pazartesi, 19 Şubat 2018
Gündemdekiler

Avcılar Belediyesi'nde çalışan taşeron işçiler, yine alamadıkları maaşları için yeniden eylemdeydi.

3 aydır alamadıkları maaşlarını isteyen işçiler, "Bıçak kemiğe dayandı" diyor. Avcılar Belediyesi'nde 16 Ocak günü basın açıklaması yapan işçiler, “İşveren sendikal tercihime karışma irademe saygı duy” pankartı açarak, "Hak hukuk adalet", "İşimiz aşımız ya da başımız" ve “Direne direne kazanacağız" sloganları attılar.

Açıklamayı yapan Belediye İş Sendikası İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Erol Özdemir, “Önce İnsan” sloganıyla yola çıkan Avcılar Belediyesi yönetiminin 3 aydır işçilerin maaşını vermediğini belirterek, “Avcılar Belediyesi yönetimi tam 3 aydır Belediye İş üyesi arkadaşlarımıza en temel görevi olan maaş ödemesini yerine getirmiyor. Kamuoyunun yakından bildiği hatta direniş azmi ile son dönemin en büyük işçi direnişlerinden olan Belediye İş Sendikası üyesi arkadaşlarımızın tek geçim kaynakları olan maaşları son 2 yıldır düzensiz olmak üzere, son 3 aydır ise hiç ödenmiyor. İşçi arkadaşlarımız evlerine ekmek götüremiyor, çocuklarına harçlık veremiyor, kira ödeyemiyor, bazen çocukları doysun diye aç yatıyor ve peki bunların sorumlusu olan belediye yönetimi ne yapıyor? Koskoca bir hiç” dedi.

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ve yönetimine seslenen Özdemir, “Üyelerimizin birikmiş alacaklarının derhal ödenmesi, sendikal rekabet adı altında üyelerimize, işçilere baskı yapan yöneticilerini sahadan çekmesini, işçilerin özgür iradesiyle sendika seçme hakkına karışılmamasını beklediğimizi ifade etmek istiyoruz. Aksi halde yaşanacak olumsuzluklardan sorumlu olmayacağız” dedi.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...