Pazartesi, 19 Şubat 2018
Gündemdekiler

Açlık grevlerinin 219’uncu gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Nuriye ve Semih İçin Dayanışma yine Süreyya Operası önünde eylemdeydi. Bu hafta eyleme Yüksel Caddesi'nde "İşimizi Geri İstiyoruz" eylemini sürdüren Acun Karadağ ve Veli Saçılık da katıldı. Eylemde 20 Ekim’deki duruşmaya destek çağrısı yapıldı.

İSTANBUL - Nuriye ve Semih İçin Dayanışma , Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edildikleri işlerine geri dönmek amacıyla 219 gündür açlık grevinde olan tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak amacıyla bu Cuma da Kadıköy Süreyya Operası önünde bir araya geldi.

“Açlık grevi 219. gününde İşimizi geri istiyoruz” pankartının açıldığı eylemde sık sık “Nuriye Semih yalnız değildir”, “Zorla müdahale işkencedir” sloganları atıldı.

Eyleme Ankara Yüksel Caddesi’nde 339 gündür "İşimizi Geri İstiyoruz" eylemine devam eden eylemin Acun Karadağ ve Veli Saçılık da katıldı.

Acun Karadağ, tüm saldırılara rağmen direnmeye devam ettiklerini söyleyerek, “Direniş gücünü haklılığımızdan alıyoruz. Asla yılmadık çünkü sırtımızda iki canın yükü vardı. O sırtı kimse yere getiremez. Bizler bu eylemde haklılığımıza ve siz halkımızın gücüne inanıyoruz. Nuriye ve Semih'in kazannması tüm emekçilerin kazanması demektir. Ve biz kazanacağız" dedi.
Ardından konuşan Veli Saçılık da Yüksel Caddesi’nden selam getirdiğini söyleyerek, Yüksel Caddesi'nde başlattıkları eylemin kamuoyunda hakkı bulması ve bu eyleme destek verilmesi nedeniyle polisin ısrarla çok sert saldırdığını fakat vazgeçemediklerim belirterek "Çünkü burada işimiz, ekmeğimiz ve özgürlüğümüz, geleceğimiz söz konusudur. Onlar ne kadar saldırırsa saldırsın sonunda biz özgürlüğümüze kavuşacağız” dedi.
Nuriye ve Semih İçin Dayanışma adına basın açıklamasını Songül Yücel okudu.
Nuriye Gülmen’in Ankara Numune Hastanesi’nde tutuklu servisinde olduğunu hatırlatan Songül Yücel ise “Gülmen’in 20 Ekim duruşması öncesi yoğun bakımdan çıkartılarak tutuklu servisine alınması siyasi iktidarın savunmaya dönük ucuz numaralarının bir parçasıdır. İktidar Nuriye Gülmen’in tutukluluğuna zemin yaratıyor. Siyasi iktidar ve sorumluları uyarıyoruz. Derhal bu ucuz stratejinizden vazgeçin ve hukukun uygulanmasını manipüle etmeyin” dedi.
Gülmen ve Özakça’nın 20 Ekim’de Sincan Cezaevi Mahkemesi’nde görülecek 3. duruşmasına da çağrıda bulunan Yücel, “Nuriye ve Semih’in çok basit sade ve net talebi var, işimizi geri istiyoruz.Bu bizim de talebimizdir.Dayanışma olarak Nuriye Semih dostlarını direnişi savunmaya, tarihe tanıklık etmeye Ankara’ya çağırıyoruz” dedi.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...