Çarşamba, 21 Şubat 2018
Gündemdekiler

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH), kurucularından olan DKP MK üyesi ve aynı zamanda BÖG kurucularından olan Gökhan Taşyakan (Ulaş Adalı) ölümsüzleştiğini duyurdu.

HBDH ve Devrimci Komünarlar Partisi 12 Eylül günü bir açıklama yaparak Partisi kurucu kongre delegesi ve MK üyesi, Kobane Komutanı Gökhan Taşyakan (Ulaş Adalı)’nın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Gökhan Taşyakan’ın BÖG’ün temellerini atan önder kadrolarından ve Kobane birliğinin komutanı olduğu ve HBDH’ni inşa etmek için tüm enerjisiyle çalıştığı söylenen açıklamada, 38 yıllık ömrünün büyük bölümünü devrim ve sosyalizm yolunda tükettiği söylendi.

“Dünya halklarının baş düşmanı olan emperyalistler ve işbirlikçilerine karşı NATO protestolarında, Tekel direnişinde, THY işçilerinin direnişlerinde, İMF barikatlarında örgütleyici ve öncü roller oynadı. Gezi isyanının her evresinde, her barikatında Gökhan yoldaşımızın izleri vardır.

Erdoğan’ın ‘Kobané düştü, düşüyor’ dediği günlerde çetelerle ev ev, sokak sokak, göğüs göğüse çarpışmalardadır. Kobané savaşında ağır çete saldırısı sonucunda bir kulağı sağır olan Gökhan yoldaş, bir başka çatışmada gece kolundan vurulduğu halde kimseye ses etmeden kendi sarıp yaralı kolunu sabah yoldaşları farkedene kadar çatışmaya devam etmiştir. O tüm bu kavgalardan ve deneylerden geçerek komünar devrimciliğine sıçrayan ilk öncülerimizdendir” denilen açıklamada son olarak “Onun tarihi yolumuza ışık tutacak ve bizi eğitmeye devam edecektir. Gökhan yoldaşın kişiliğinin ve tarihinin önünde saygıyla eğiliyoruz” denildi.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...