Salı, 20 Şubat 2018
Gündemdekiler

19.Uluslararası Gençlik Festivali Aktarım Etkinliği, 4 Kasım Cumartesi Hatay Eğitim-Sen Antakya Şubesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlik, gençlerin gelmesi ile saat 14.00’te, insanları dünyayı insanlıkla tanıştırmış Sovyet devrimcileri ve bu insanlığı dünyanın birçok noktasına götürmek isteği ile bu uğurda ölümsüzleşmiş devrimciler için saygı duruşuna davet etmesiyle başladı.

Saygı duruşunun ardından 19.Uluslararası Gençlik Festivaline katılan arkadaşlarımızın çekmiş oldukları fotoğraf ve videolar ile hazırlanmış bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim sırasında insanların merak ve heyecanı, aktarıma dair merakı arttırdı.

Ardından anlatımlarını yapmak üzere 2 arkadaşımız söz aldılar, festivalde yaşanan gelişmeleri kronolojik bir sıralama ile aktardılar.

Anlatımlardan bazı başlıklar da şöyle:

Festival alanına girişler ve bu girişlerde giysilerinde ve flamalarında orak-çekiç olması ve bunun sosyalizmi simgeliyor oluşu üzerine sıkıntıların yaşandığı;

Kapitalist devletler tarafından festivalin anti-kapitalist, anti-emperyalist içeriğinin boşaltılmaya çalışıldığı, bu nedenle devrimci kurumlar ile birlikte eylem yapıldığı;

Festivalde yapılan paneller;

Standımıza olan ilgi;

Geliştirilen enternasyonal ilişkiler anlatıldı.

Festival içeriği ile ilgili yapılan aktarımlar sonucunda arkadaşlarımız değerlendirmeler yaptılar.

Bu değerlendirmede dünya gençliğinin bir buluşma noktası olan bu festivalin içeriğinin boşaltılması ve yönetiminin kapitalist devletler tarafından ele geçirilmesi neticesinde, niteliğinin azaldığı ortaya kondu.

Bu gelişmeler sonucunda Sovyetlerin dünya devrimci gençliğine mirası olan bu festivalin kapitalist ve reformistlerden alınması için enternasyonal çalışmalarının başlaması gerektiği ortaya konuldu.

Arkadaşlarımızın yaptığı anlatımların ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Bu bölümde gelen sorulara sadece anlatım yapan arkadaşlarımız değil, etkinliğe katılan bütün insanlar cevaplar vererek etkinliğin genişlemesini sağladılar.

Bu bölümden sonra etkinliğimiz toplu sonuç konularak bitirildi.

EKİM YAŞADI

EKİM YAŞIYOR

EKİMLER YAŞANACAK

Antakya-Devrimci Öğrenci Birliği

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...