Salı, 16 Ocak 2018
Gündemdekiler

Ayışığı Sanat Merkezi Çocuk Oyuncuları bugün Sultangazi ilçesi Gazi Mahallesi'nde bulunan Gazi Ekin Sanat Halk Kütüphanesi'nde "İhtiyacım Yok" adlı oyunlarını sergiledi.

Ayışığı Sanat Merkezi Çocuk Oyuncuları bugün Gazi Mahallesi'nin minikleri için "İhtiyacım Yok" oyunuyla sahnedeydi.

Ayışığı Çocuk Oyuncuları bir yıllık eğitimlerini tamamlayarak "İhtiyacım Yok" adlı oyunu hazırladılar. Eğitim sezonu sonunda ilk olarak İkitelli'deki Atakent Kültür Merkezi'nde sergiledikleri oyunu bugün Gazi Mahallesi'nin çocukları için oynadı.

Ayışığı Çocuk Oyuncularını provalarını yaparken onlarca çocuk heyecanla oyunun başlamasını bekledi. Çocukların heyecanı anne-babalara da bulaştı.

Oyunun başlamasını beklerken Gazi Ekin Sanat Halk Kütüphanesi'nde çocuklar için yaratıcı drama derslerinin yapılıp yapılmayacağı üzerine ve diğer kurslar üzerine sohbet ettiler.

Oyun başlarken heyecan ve curcunayla salona doluşan çocuklar büyükleri şaşırttı. Çünkü tüm çocuklar boy sırasına göre koltuklara yerleştiler. Oyun anonsu başladığı andan itibaren ise tam bir sessizlik hakimdi. Hatta oyun arasında yerleşmeye çalışan büyüklerin sandalye vb. seslerinde arkaya dönüp sessizce yerleşmeleri uyarısı bile yaptılar.

Oyun aslında çocuklar kadar büyüklerin de ilgiyle izleyeceği bir konuyu işliyor.

Evde, iş yerinde, okulda ya da yaşamın her hangi bir anında neye ihtiyacınız var? Bütün ihtiyacınız olan şeylere ulaşabiliyor musunuz? İhtiyaçlarınızı neye göre belirliyorsunuz? Ya da ihtiyaçlarınızın neler olduğunu doğru olarak belirleyebilir musunuz? Peki ya bunları nasıl karşılıyorsunuz?

Kemal Oruç'un kaleme aldığı oyunun kurgusu üzerinde, oyuncular eğitmenleri Cihan Özdeniz'le çalışarak son halini verdiler.

Ayışığı Çocuk Oyuncuları "Oyunu hazıladıysak afişini neden biz yapmayalım?" diyerek hep birlikte bu oyunun afişini de tasarladılar. Oyuncuların tasarladığı afişin son halini Şansel Şencan Başağaoğlu i tamamladı.

Cihan Özdeniz'in eğitim ve yönetmenliğinde Duygu Gölvan ve Ercan Ballıoğlu'un yardımcı yönetmenliğinde hazırlanan çocuk oyuncular büyük bir keyifle oyunlarını oynadılar.

"İhtiyacım Yok" adlı oyunda Dilara Sıla Kara, Dilda İriz, Elif Nisan Çetin, Emek Aze Özdemir, Fidel Nehir Yılmaz, Gülsu Naz Dönmez, Nil Su Tokmak, Şerzat Güner rol alırken sahne dekorlarını ve düzenini de berber belirlediler.

Ayışığı Çocuk Oyuncuları küçüklere olduğu kadar büyüklere de mesajlar veriyorlar...

Neye ihtiyacınız var, neye ihtiyacınız yok? Ama bunları düşünmeye dalmadan önce bir çocuk tiyatrosu izlemek iyi gelebilir. Ayışığı Çocuk Oyuncuları'nı izleyip sonra bunları bir düşünün... İşiniz epey kolaylaşacak bize kalırsa...

Oyunu çocuklar kadar ilgiyle izleyen anne babalar ve çocukların bir kısmı şimdiden,yaratıcı drama dersleri için ayrıntılı bilgi alarak derslerin başlayacağı zamanı sabırsızlıkla bekleyeceklerini söylediler.

Oldu da bu oyunu kaçırdıysanız üzülmeyin. Ayışığı Çocuk Oyuncuları oyunlarını sahnelemeye devam edecek...

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...