Cumartesi, 16 Aralık 2017
Gündemdekiler

İşçilere Çay Götürmek İşten Atılma Sebebi

Günümüze kadar süregelen kapitalist ve sömürücü bir devlette biz öğrenciler, temel ihtiyaçlarımızı karşılayamamamız nedeniyle para kazanabilmek için işlere gireriz. Bunun en büyük nedenlerinden biri de, ailenin sana bakma sorumluluğunu kaldırmak ve o yükü kendi üzerine almak. Tabi ki bunu yapmamızdaki neden, temel ihtiyacımız olan elektrik, su, doğalgaz vb. şeylerin ücretli olmasından kaynaklanmakta. Burada da bazı koşullardan dolayı biz de öğrencilik hayatımıza ara veriyoruz.

Devamını oku...

Yol-İş Gazetemizi İstemiyormuş

 

Türk-iş'e bağlı Yol-iş sendikasının İzmir şubesi son yaptığımız protokol dağıtımında gazetemizi istemediğini bildirdi. “Buraya hiç gazete girmiyor mu” sorumuza “Hürriyet, Sözcü gibi gazetelerin alındığını” söylediler.

Devamını oku...

“Kaybedecek Hiçbir Şeyleri Yok”

HT Solar Enerji’de işçilerin, arkadaşlarının haksız yere işten çıkartılmasıyla başlattıkları eyleme, Mücadele Birliği olarak biz de katıldık.

Devamını oku...

“Biz Birlik Olursak Hiçbir Güç Yenemez Bizi”

 

Merhaba yoldaşlar. Uzun zamandır birbirimizi tanıyoruz ancak ilk defa size bir işçi mektubu yazacağım. Çalışma koşullarımdan az da olsa bahsedeceğim.

Devamını oku...

Metrobüste Bir Kapsülde Zaman Yolculuğu

İstanbul' da metrobüs çilesini çekenler bilir. Herkesin acelesi vardır bu şehirde. Her şey çok hızlı gelişir. İstiflenmiş otobüslerle gideriz her yere. Otobüste bir yere tutunabilirseniz şanslısınızdır. Zaman da geçmez hani. Kitabın da en heyecanlı yerinde kalmıştım. Çekalı yoldaşlarla yeni bir operasyona gidiyorduk. Yolda da lanet okuyorduk karşı-devrimcilere…

Devamını oku...

Açık Uçlu Bir Soru

Açık Uçlu Bir Soru ÖDP, KP, HTKP vd. : “Katalonya'nın cumhuriyet temelinde bağımsız bir devlet olmasını istiyor musunuz ?”

Devamını oku...

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...