Çarşamba, 21 Şubat 2018
Gündemdekiler

Savaş ve Turnusol

 

Bu yazı TC’nin Suriye Kürt bölgesine yönelik başlattığı savaş ve sonrasında yaşanan süreci ele almaktadır ve 9 Şubat tarihli Afrika gazetesinde yayınlanmıştır.

Devamını oku...

8 Şubat Kombat Givi (Mikhail Tolstykh) Anısına

19 Temmuz, 1980 Ilovaisk, Sovyetler Birliği doğumlu Mikhail Tolstykh'i hepimiz Ukrayna'nın güneydoğusundaki Donbass (Novorusya)'ta 2014'ten bu yana süren savaşta yer alan cesur bir komutan olarak tanıyoruz. Ama Givi sadece bundan ibaret değil tabii.

Devamını oku...

Bir Bebeğin Ve Bir Çiçeğin Direnciyle…

Merhaba Mücadele Birliği okurları, zindanda bir devrimcinin görüşçüsü olmak ne demektir bilir misiniz?

Yoldaşlığın derinliğini hissedersiniz... Cezaevine her gittiğinizde kafanızda başka sorular ve çözüme ilişkin düşüncelerle dönersiniz.

Devamını oku...

“Tek Tip Elbise Giymeyeceğiz”

Tek tip kıyafet dayatması cezaevleri içerisinde ve dışarısında net bir tutumla karşılandı. “Tek tip elbise giymeyeceğiz” tavrını sergileyen devrimci tutsakların cezaevleri dışındaki yakınları da bu dayatmayı kaldırmak için bir araya geliyor yüzlerini sokağa dönerek mücadele ediyorlar.

Devamını oku...

Limter-İş’den GİSBİR Önünde Eylem

Limter İş Sendikası, “Yasadışılığa Son, Sigortalarımız Aldığımız Ücret Üzerinden Yatırılsın, AGİ’lerimiz Gasp Edilmesin” talebiyle Tuzla’da tersane patronlarının örgütü GİBBİR önünde basın açıklaması yaptı.

Devamını oku...

Beşiktaş Belediyesi çalışanı 250 işçi iş bıraktı.

Beşiktaş Belediyesi'nde çalışan 250 işçi, birikmiş alacaklarını almadıkları gerekçesiyle iş bıraktı. İşçiler alacaklarını alana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi. 

Devamını oku...

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...