Pazartesi, 22 Ocak 2018
Gündemdekiler

Etlik Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında taşeron işçi olarak çalışan 3 inşaat  işçisi maaşlarını alamadıklarını belirterek vincin tepesine çıkarak eylem başlattı.

ANKARA - Ankara’da Etlik Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında, Türkerler Holding'e bağlı taşeron firmadan maaşlarını alamadıklarını belirten ve taşeron olarak çalışan 3 inşaat işçisi vinç üzerine çıkarak eylem başlattı.

Sabah saat 08:00'da mesai ile birlikte kule vincinin tepesine çıkarak maaşları hesaplarına yatıncaya kadar aşağıya inmeyeceklerini belirten 3 işçi, ''Her ay maaşlarımızın yatması için işverene yalvarır duruma geldik, borçlarımızı ödeyemez duruma geldik. Artık canımıza tak etti'' diyerek çıktıkları kule vincin tepesinde beklemeye başladı.

Kasım ayında maaşlarını alamadıkları için ana işveren olan Astaldi Türkerler firmasının önünde eylem yapan ve maaşlarının düzenli yatacağı sözü alan işçiler verilen söze rağmen Kasım ve Aralık aylarında maaşlarının ödenmediğini belirttiler.

Polis işçilerin çıktığı vincin etrafını boşaltarak diğer işçilerin vince yaklaşmasını engelledi. Vince çıkan işçilerle birlikte çalışan işçiler de maaşlarının uzun zamandır düzensiz yattığını, taşeron işverenin iş bitiminde maaşları ödemeden kaçacağı korkusu yaşadıklarını, ancak içeride biriken maaşlarını almak için de çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...