Cuma, 19 Ocak 2018
Gündemdekiler

Yüksel  Caddesi’nde “İşimi Geri İstiyorum” eylemine  saldıran polis, eylemcileri plastik mermi yağmuruna tuttu. Polis gözaltına aldığı 11 kişiye aracın içine plastik mermi sıkarak işkence etti.

 ANKARA - Yüksel Caddesi’nde “İşimi Geri İstiyorum” eylemi yapan KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerinin eylemi 427. Gününde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ise açlık grevinin 307. gününde.

Yüksel Caddesi’nde her gün sabah ve akşam “İşimizi Geri İstiyoruz” diyerek basın açıklaması yapan kamu emekçilerine polis bugün de saldırdı. Plastik mermilerle saldıran polis 11 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına aldıktan sonra araç içinde de işkence eden polis plastik mermi sıktı.

Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevinin 307. günü biterken, Yüksel Caddesi’ndeki eylem ise  427. gününde,

Bugünkü eylemde  "Açlık grevinde 307. gün Nuriye ve Semih işe geri alınsın", "İşini geri istemek suç değildir", "Nuriye ve Semih'in avukatları onurumuzdur, halkın avukatları serbest bırakılsın" yazılı pankartlar açıldı.

Sloganların atıldığı sırada saldıran polis pankartları yırttı. Taylan Kulaçoğlu, Veli Saçılık, Acun Karadağ, İlker Işık, Simge Aksan, Volkan Kesanbilici, Oktay İnce, Ömür Tekin, Nazan Bozkurt, Turgut Türksoy ve soy ismi öğrenilemeyen Mümtaz darp edilerek gözaltına alındı.

Direnişçileri plastik mermi yağmuruna tutan polisler, işkencelerine gözaltı aracında da devam etti. Polis, aracın içine biber gazı sıktı.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...