Yazdır

İşten çıkarıldıktan sonra alacakları verilmeyen Polkar işçileri, fabrika önünde eylem yaparak patronların alacaklarını ödemesini istedi.

İZMİR - Menemen ilçesindeki Ulukent Organize Sanayi Bölgesi'nden kurulu bulunan Polkar Polyester Fabrikası'ndan çıkarılan işçiler, gasp edilen alacakları için eylem yaptı. 
Ağustos ayında üretimin durduğu fabrikada sözleşmelerine son verilen işçilere, maaşları, fazla mesai ücretleri ve kıdemleri ödenmedi.
Daha önce de fabrika önünde eylem yapan işçiler bugün yeniden fabrika önünde bir araya gelerek patronlarından alacaklarını talep etti. Ailelerinin de katıldığı eylemde işçiler, alacakları verilene kadar eylemlerine devam edeceklerini belirttiler.
“Tazminat hakkımız söke söke alırız”, “Kıdem hakkımız engellenemez”, “İşveren uyuma sabrımızı taşırma” ve “İşçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganlarının atıldığı eylemde, “Bugün yarın dediler alın terimizi yediler”, “Sadaka değil hakkımızı istiyoruz” ve “Çocuklarımızın geleceğini istiyoruz” yazılı dövizleri açıldı.
İşçiler adına basın metnini okuyan İbrahim Murat fabrikanın kısa süre içerisinde bir çok kez el değiştirdiğini hatırlatarak "Eski-yeni patronlarımız sorumluluğu birbirlerinin üzerlerine atarak bizden kurtulmak istiyorlar. Ama biz çocuklarımızın ve geleceğimizin garantisi olan tazminatlarımız ödenmeden bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz" dedi.