Salı, 20 Şubat 2018
Gündemdekiler

KESK İstanbul Şubeler Platformu, KHK’larla ihraç edilen 10 bin emekçinin işlerine geri alınması talebiyle 10 Ağustos günü İstanbul Valiliği önünde basın açıklaması düzenledi.

"İşimizi Geri Alacağız KHK'ler Gidecek Biz Kalacağız" pankartı açan emekçiler, sık sık "Direne Direne Kazanacağız", "KHK'ler Gidecek Biz Kalacağız" ve “Ne Darbe Ne OHAL Demokratik Türkiye" sloganları attı.

Açıklamayı yapan KESK İstanbul Dönem Sözcüsü Özlem Tolu, yıllardır sürdürdükleri emek ve demokrasi mücadelesinin suç sayılmasına tepki göstererek, sendikal hak ve özgürlükler mücadelesi yürüttükleri için açığa alınanların suçlu değil, kamu emekçileri mücadelesinin onuru olduğunu söyledi.

Geri adım atmayacaklarını vurgulayan Tolu, ihraç edilen 10 bin emekçinin imzalarını OHAL Komisyonu'na teslim edeceklerini söyledi, "Bizler OHAL Komisyonu adı altında yapılmaya çalışılanların farkındayız. Ne yazık ki ülkemizde hukukun üstünlüğü ve hukuk devleti ilkelerinin hiçbir kırıntısı kalmamıştır. Bizi işimizden, ekmeğimizden eden KHK'leri çıkaran, imzalayan ve alkışlayanların kurumlarının önünde olmaya devam edeceğiz" dedi.

Kamu emekçileri açıklamanın ardından topladıkları imzaları teslim etmek üzere İstanbul Valiliği'ne geçti.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...