Pazartesi, 19 Şubat 2018
Gündemdekiler

Avcılar Belediyesi'nde üç aylık maaşlarını alamadıkları için iş bırakma eylemi yapan işçiler 6 gün sonra sonuç aldı. Belediyenin Çarşamba ve Cuma günleri işçilerin maaşlarını vermesi bekleniyor.

İSTANBUL - CHP'li Avcılar Belediyesi’nde çalışan 400 Fen İşleri Müdürlüğü ve 120 Park Bahçeler Müdürlüğü işçisi üç aylık maaşlarını alamadıkları için 6 gün önce iş bırakma eylemine başlamıştı. Gümüşpala ve Firuzköy şantiyelerinde iş bırakma eylemini sürdüren işçilere bugün maaşlarının ödeneceği sözü verildiği öğrenildi.

Avcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Burçin Baykal ile işçilerin üye olduğu Türk-İş'e bağlı Belediye İş Sendikası İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Erol Özdemir'in bir görüşme gerçekleştirdiği ve Baykal'ın maaşların bir kısmını Çarşamba, diğer kısmını ise Cuma günü ödeyecekleri sözünü vermesi üzerine işçiler işbaşı yaptı.

Ücretlerin yatırılma sözünü aldıkları için işçilere gerekli açıklamanın yapıldığını ifade eden Özdemir, "Ücretler Cuma gününe kadar yatırılmadığı durumda tüm demokratik haklarımızı kullanmaktan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Özdemir, gerekçesi belirtilmeden Haziran ve Temmuz ayında işten çıkarılan sendika üyesi iki işçinin ise işe geri alınması amacıyla görüşmelerin sürdüğünü aktardı.

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...