Cuma, 24 Kasım 2017
joomla social share plugin
Gündemdekiler

Editör

DİNCİ GERİCİLİK ÇÖKÜYOR!

Elbette başlık bir iddiayı taşıyor. Ama kanıtları var, göstereceğiz. Dinci gericiliğin çöküş içinde olması, devrimci fikirlerin emekçi sınıflar içinde yayıldığının da güçlü işareti. Dinci gericiliğin Türkiye dahil, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve hatta dünyada çöküş içinde olması emekçi kitlelerin devrimci fikirlere yönelmesinin, devrimci eylemlere ilgisinin artmasının, ayaklanmacı ruh haline sahip olmasının hem sonucu hem de işaretidir. Birine bakarak öteki hakkında rahatlıkla değerlendirme yapılabilir.

Dinci gericiliğin çöküş sürecinin coğrafyasını Kuzey Afrika’dan izlemeye başlayabiliriz. İlk akla gelen Tunus’tur; 2010-2011’den itibaren başlayan halk devrimlerinin işaret fişeğini çakan ülke, Tunus.

Devamını Oku

“Yenilmişsem

Elim kolum bağlı

Boynumda yağlı ip

Gelip dayanmışsam

Darağacına

Dudaklarımda yarın

Gözlerim yarınlarda

Unutmak mı gerek seni?

Kapılar kapalı

Tutulmuşsa gece

kapkara yollar

Sıcacık bir sevgi

sunmayacak mıyım

insanlara?

Bakmayacak mıyım yarınlara

Seslenmeyecek miyim

insanlara?”

 

İnsan soyunun en mükemmellerinin ölümsüzleştiği bir tarih 6 Mayıs...

6 Mayıs 1972' de üç devrimci, üç yiğit, üç fidan idam sehpasında ölümsüzleşti. İdamın üzerinden 45 yıl geçmesine rağmen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan unutulmadı ve bizler onları ölümsüzleştiği tarihte devrimciliğimizin olanca ateşiyle anıyoruz.

Denizler idam sehpasına giderken de kararlı duruşlarından, cüretlerinden asla taviz vermemişlerdir. Uğruna canını verdiği mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmemişler, daima odak noktaları ezilen halkların ve emekçilerin kurtuluşu, Kürt ve Türk halklarının tam bağımsızlığı olmuştur. Ve bu mücadeleden bir adım bile geri atmamışlar, uzlaşmamışlardır.

Bizler, Denizleşen gençlik olarak Denizlerin kararlılığıyla, cüretiyle bize miras bırakılan mücadeleyi zafere ulaştırana kadar, devrim için mücadele etmeye devam edeceğiz, mücadeleyi daha da ileri götüreceğiz.

Bugün Denizleri anan reformist partiler ve düzen partilerinden biri olan CHP, Denizlerin idamı için imza verenler Denizleri anmaları da bir safsatadan başka bir şey değil. Denizlerin anlamını, mücadelesinin içini boşaltmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

68 kuşağının önderlerinden Denizler her zaman devrim için zoru örgütlemekten geri durmamışlardır. Çünkü onlar da biliyorlar, düşlediğimiz devrimin kolay olmayacağını. Güzel günlerin seçimlerle gelmeyeceğini çok iyi biliyorlar. Bu yüzden onlar her daim devrimci eylemler gerçekleştiriyorlardı. Bizler de bunları bir kez daha görerek Denizlerin mücadelesinin içini boşaltanlara karşı durmak gerektiğini bir kez daha söylüyoruz. Bizler bu kritik dönemde "Şimdi Denizleşme Zamanı " şiarıyla mücadeleyi yükseltmeyi görev bilmeliyiz.

Şimdi zaman attığımız her adımda devrimci eylemler gerçekleştirme zamanı!

DENİZLERİN YOLUNDA ZAFERE KADAR DEVRİM!

 

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...