Cumartesi, 24 Şubat 2018
Gündemdekiler

Başka Bir Dünya Mümkün!

Kapitalist toplumun çöküşü büyürken kapitalizmin yaratmış olduğu insan ilişkileri de gittikçe çürüyor; kolektif olan her şey gittikçe yerini bireyciliğe, sadece parasal bir ilişki biçimine bırakıyor. Sistemsel çöküntü büyürken, psikolojik olarak insanların çökmesi, insan ilişkilerinin gittikçe değersizleşmesi ve sadece maddi yani parasal bir ilişki biçimine dönüşmesi gibi birçok durum toplumsal olarak giderek artan intihar, ölümlerin nedenlerinden bazıları. Fakat özellikle gençlik içinde gerici burjuva ideolojilerinin de etkisiyle hayatın anlamsızlığı, psikolojik bunalımlar, umutsuzluk, çaresizlik yayılmak isteniyor.

Devamını oku...

Afrin Ve Mücadele Birliği Üzerine

TC’nin Afrin’e yönelik işgal tehditleri, sınıra askeri yığınak yapması, dinci-faşist çetecilerin tekrardan silahlandırılıp sınıra sevk edilmesi bir süredir gündemdeydi. İçerde oluşan dağınıklığı, güvensizliği, belirsizliği giderebilmek ve siyasal olarak güçlü görünebilmek için dinci-faşist iktidar bu sefer de savaş yolunu seçti. Fakat bu sefer içerideki devrimci, ilerici güçlere karşı değil, dışarıdaki özgürlük için mücadele eden güçlere karşı...

Devamını oku...

Birleşik Mücadele Üzerine

Ekonomik ve siyasal krizin, egemenlerin yönetememe durumunun giderek derinleştiği Türkiye ve Kürdistan topraklarında sermayenin kendi iç çatışması bir yandan büyürken dinci-faşist iktidarın kendini yeni ve daha belirleyici süreçlere hazırladığı birçoğumuzun bildiği bir gerçek.

Devamını oku...

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...