Salı, 17 Ekim 2017
Gündemdekiler

Yeni Dönemde Yeni Görevler!

Bugünlerde herkesin dilinde dolaşan, sokakta politikaya uzak gibi görünen her insanın anlamlandırmaya çalıştığı, çevresinde tartıştığı soru “Ülke nereye gidiyor?”.

Devamını oku...

Sınandığımız Dönemler

Son süreçlerde çevremize bir baktığımızda birçoğumuz ‘Bu ülkede artık yaşanmaz’, ‘En iyisi yurtdışına yerleşmek’, ‘Okulu bitirip, hemen yurtdışına yerleşeceğim’ gibi söylem, istek veya ifadeleri duyuyoruzdur. Bu ifadelerin toplumda edindiği yer ve temsil ettiği sınıf katmanları ise oldukça da geniş.

Devamını oku...

Hayal Kurma Eylemi

Hayal kurmak… Hayal kurma denince aklınıza ne gelir diye sorduğumuzda, herkesin aklına elbette farklı durumlar gelecektir. Bireysel kurtuluşunu değiştirmeyi isteyenden, kendi yaşamı, sevdikleri kariyeri, diğer canlıları düşünerek hayal kuranlardan, çağımızın Don Kişotları’na kadar herkes hayal kurar. Ev, kariyer, sevgi, yaşam aklınıza gelebilecek ve gelmeyen her şeyle ilgili insanlar hayal kurabiliyor. Çünkü insan bilincinin belli bir kapasitesi vs. olabilir, fakat hayal kurma eyleminin sınırı olabilir mi? Bizce olamaz. Düşleme, ötesini düşünmenin sınırı yoktur. Kendi yaşamlarımıza bakalım, hepimizin kendi düş dünyasında yaşamı için irili, ufaklı çok ütopik olanından ayakları daha yere basana kadar birçok hayali vardır.

Devamını oku...

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...