Yazdır

Nakliyat İş Sendikası, Zeytinburnu'nda yıkılan Nakliyeciler Sitesi'nin Hadımköy Ömerli Köyü'nde eski bir fabrika arazisinde yapılacağını duyurdu.

İSTANBUL -  Zeytinburnu'nda bulunan Nakliyeciler Sitesi'nin yıkımına başlanması üzerine ambarlarda çalışan işçilerin örgütlü olduğu Nakliyat İş Sendikası yıkımın hukuksuz ve haksız şekilde yapıldığını ve gerek esnafın gerekse ambar işçilerinin mağdur edildiğini belirterek yıkımı protesto etmşti.

Ambarları terk etmeme eylemi yapan Nakliyat İş Sendikası yöneticileri ve işçiler gözaltına alınmıştı. Yaşanan jandarma çevik kuvvet, özel tim ve zabıta saldırısı ve gözaltıların ardından yıkım gerçekleşmişti. Bunun üzerine Nakliyat İş Sendikası üyeleri yıkım gerçekleştiren Akzirve Gayrimenkul Genel Merkezi önünde de protesto eylemi gerçekleştirmişti.

Nakliyat İş Sendikası Genel Merkezi'nden yapılan açıklamayla Akzirve Gayrimenkul yönetimi, NAKO, NAK-İŞ ve sendikanın katıldığı toplantıda Hadımköy Ömerli Köyü'nde bulunan Burak Alimünyum Eski Fabrika arsasında geçici nakliyeciler sitesi yapılması yönünde karar alındığı belirtildi. Açıklamada Hadımköy'de yapımı başlayacak olan sitenin bir ay içerisinde tamamlanarak faaliyete geçmesinin planlandığı ve yapım çalışmalarının başladığı ifade edildi.