Cumartesi, 16 Aralık 2017
Gündemdekiler

Kaçmaya Hazırlanıyorlar

İçerde ve dışarda gelişen bir dizi olay, dinci-faşizmin iktidarı yürütme koşullarını hızla kaybettiğini, bu kaybı telafi etmesi beklenen olağanüstü baskı mekanizmasının artık işe yaramadığını; herhangi bir devrimci atılımın karşısında fazla direnç gösteremeyeceğini farkeden hükümetin adeta "benden sonra tufan" kayıtsızlığı sergilediğini ve her şeyi bırakıp kaçabilecek şekilde hazırlık yürüttüğünü akla getiriyor.

Devamını oku...

100 Yıl Sonra Yeniden Hasta Adam

Gider ayak açıktan tehdit savurdu ABD elçisi: "IŞİD ayladır saldırı yapmıyor, işbirliği bozulmasın" Aynı günlerde TSK, kendi beslemesi çeteleri savaşmadan teslim almaya ikna etmek üzere, Rusya'nın iteklemesiyle İdlib'e sürüldü. Bu operasyon, Rus kalibr füzelerinin çeteleri dövmeye başlamasından ve çetelerin sınıra doğru akın etmelerinden hemen sonra devreye girdi. Anlaşılan o ki, bir yanda ABD, diğer yanda Rusya, aralarına aldıkları mayın eşeğini her tarlaya sürmekte pek fazla zorlanmıyor.

Devamını oku...

Devrimci Yığınların Konumu Ve Öncünün Görevleri

Devrimci yığınlardan bahsettiğimiz zaman, bunların kendi içinde farklı bilinç seviyelerine ve farklı politik tutumlara sahip olduklarını gözden kaçırmayalım. Üç farklı düzey ve tutumdan bahsedebiliriz.

Devamını oku...

Devrimin Tükenmeyen Pınarları

Bir süredir devrim ile karşı-devrimin nihai kapışma için hazırlandığını, güç ve moral depoladığını ileri sürüyoruz. Hafta geçmiyor ki, bu iddiamızı pekiştiren yeni gelişmeler olmasın. İlk bakışta basit görünen ama ciddiyetle ele alınması gereken iki gelişmeye işaret edelim.

Devamını oku...

Aynı Yavan Lapa

20 Temmuz'da HDP ve HDK bileşenleri "Ortak Mücadele Deklarasyonu" açıkladı. İçeriğine geçmeden önce, zamanlamasına dair bir kaç cümle etmek yerinde olur.

Devamını oku...

Sokaklarda Arı Kovanları

Ana muharebe alanında nihai bir hesaplaşmaya hazırlanan devrim ve karşı-devrim, bütün politik ve moral gücünü kitlelerle meydanlarda test ediyor. Taraflar hasımlarının maneviyatını bozarak son derece büyük manevralara girişiyorlar. Dinci-faşizm, darbe karşıtlığı kisvesiyle topladığı kalabalıklarda kritik anlarda kararsızlığa yol açacak yenilgiler yaratırken, öte yandan devrim, son derece keskin bir mücadele için ayaklarına dolanan en kutsal önyargılardan sıyrılıyor. Ve arı kovanını andıran sokaklarda milyonlar, tüm koşulların kaçınılmaz hale getirdiği o son hesaplaşmaya dolu dizgin koşuyor.

Devamını oku...

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...