Çarşamba, 21 Şubat 2018
Gündemdekiler

“SAVAŞTAYIZ”

Efrin’i işgal girişimi, işgalcilerin amaçlarına ulaşıp ulaşmayacaklarından bağımsız olarak, bir “savaştır”. Bunu, Türkiye’nin giriştiği askeri fiilin basit, geçici, kısa sürede bitecek bir “operasyon”, hani şu G. Kürdistan’a sık sık yapılan alışdık operasyonlardan biri olmadığını vurgulamak için söylüyoruz.

Dinci-faşist iktidarın ve faşist devletin başı, bu gerçeği yakın zamanda partisinin bir toplantısında “savaştayız” sözleriyle itiraf etmiştir. Devlet, basınıyla, başka propaganda araçlarıyla bugüne kadar giriştiği askeri fiilin basit, sıradan bir “operasyon” biçiminde algılanması için çaba gösteriyordu. Belli ki artık buna ihtiyaç kalmamış ya da artık mızrak çuvala sığmıyor.

Devamını oku...

AFRİN’DE BİRLEŞEN KARŞI-DEVRİM VE FAŞİZME KARŞI BİRLEŞİK CEPHE

 

İğrenç bir bulamaç nasıl olur diye merak eden varsa, Afrin’e bakabilir. Orada, Kürt halkı başta olmak üzere, Afrin ve Ortadoğu Halklarına karşı, dünyanın belli başlı karşı-devrim güçlerinin iğrenç bir bulamaç halinde birbirlerine nasıl karıştıklarını; aralarındaki tüm tepişmeyi bir kenara koyup nasıl birlik olduklarını görecekler.

Devamını oku...

FAŞİZME KARŞI MÜCADELEDE POLİTİK HEDEF DEVRİMCİ OLMALI!

 

Faşizm, içerde ve dışarda dizginlenmemiş bir saldırganlıktır. Faşizme karşı mücadele tarihinden çıkarılan dersler ve dünya komünist hareketinin bilimsel tahlilleriyle varılan bu sonuç şimdi pratik olarak önümüzde.

Devamını oku...

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...