Çarşamba, 21 Şubat 2018
Gündemdekiler

Pespayelik

Uzun yıllar devam eden iç savaş, TC devletinin kimyasını bozmuş durumda. Her yanından tel tel dökülen faşist devlet aygıtı ve onun dinci-faşist hükümeti, bugüne kadar hiç görülmemiş bir pespayelik sergiliyor. Aklınıza gelebilecek her konuda gösterdikleri tutum, onların bu yönünü açığa vuruyor.

Devamını oku...

İran'da Ne Oluyor?

28 Aralık'ta İran'ın önemli kentlerinden biri olan Meşhed'de başlayıp diğer kentlere de yayılan ayaklanma, bugünlerde hız kesmiş gibi görünse de, yakından bakıldığında görülecektir ki, ayaklanmaya neden olan ekonomik, sosyal ve siyasal nedenler çok köklü. Bu nedenle de öyle saman alevi gibi parlayıp sönümlenecek bir durumdan bahsetmek mümkün değil.

Devamını oku...

Militan Kararlılık

Süreç bütün canlılığı ve içerdikleriyle devrime doğru akmaya devam ediyor. Bu akışın yönünü hiçbir güç değiştiremeyecektir, bu açık. Ancak akışın hızını değiştirmek bizim elimizde; onu yavaşlatabilir ya da hızlandırabiliriz. Aslında yavaşlatmak için fazla bir şeye gerek yok: Karamsarlık ve buna bağlı Oblomovluk, rutine teslim olmak, alışkanlıklarımızın gücü karşısında havlu atmak yeterli. Hızlandırmak için çok şey gerekiyor; bunlardan biri de militan kararlılık...

Devamını oku...

ÖNSÖZ

           Tüm Sayılar

Arşiv

Sitemizin eski içeriğine ulaşmak için logoya tıklayınız...

E-Kitap

Tüm E-Kitaplar için resme tıklayınız...