Pazartesi, Kas 20th

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Taksim’e Çıkmanın Tam Zamanı

Demokrat, devrimci bir çok kamu emekçisinin KHK'ler ile kapı önüne konulduğu, halen görevde olanların ise gelecek korkusu içinde yaşadığı bir zamanda;

İşçi sınıfının dokunulmasını savaş nedeni olarak ilan ettiği, kıdem tazminatına göz diktiği bir zamanda;

Öfkeyi ve Bilinci Örgütlemek

Bu satırları on-onbeş gün sonra yazsaydım, sanırım şöyle derdim: “Ortalama bilince sahip insanlar, halk oylamasından çıkan sonucun günü birlik etkilerine odaklanmış durumdalar.” Oysa ki çıkan sonuçtan bağımsız ve daha önemli bir gerçeklik var.

Marx'ı Aşmak İçin Önce Onu Anlamak Gerekir.

İnsanlık komünal toplumun eşiğinde. Binlerce yıldır süren mücadelenin sonunda gelindi bu noktaya. Köleliğe, toprak köleliğine ve nihayetinde ücretli köleliğe karşı acı, gözyaşı ve kanla ama bir bu kadar da kahramanlıkla ve onurla verilen mücadelenin sonunda gelindi bu noktaya.

Gezi’den Çıkarılması Gereken En Önemli Ders:

Devrim Somuttur Somut Hazırlık Gerektirir

Derginin 279. sayısında, C.Dağlı imzalı yazıda, yoldaş şöyle diyor:

"Yığınsal devrimci eylemler değerlendirilirken, soyut laflar edilmesi, yeni bir ayaklanma ve devrim için somut ciddi hazırlıklara girişmekten yan çizmek içindir. Küçük burjuva siyasetlerin devrimden yan çizmesine karşın, devrimci işçi sınıfı hareketi, soyut gevezeliklerle zaman yitirmez; tüm siyasi yeteneği, tüm gücü ve tüm enerjisiyle devrime yönelik somut hazırlıklarda bulunur ve somut girişimlere yönelir."

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1