Pazartesi, Kas 20th

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Açlık Grevine Tutuklama -yenilendi

Açlık Grevinin 75. gününde bir geceyarısı operasyonuyla gözaltına alınan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, bugün savcılığa çıkarıldılar.

Sabah saatlerinde Ankara Adliyesi’ne getirilen Nuriye ve Semih, eylemlerinin 76. gününde savcılıkta ifade verdiler. Savcılık, tutuklama talebi ile mahkemeye sevk etti.

Savcılık sorgulamasında “çektiğiniz videoları örgüt üyeleri mi paylaşıyor” vb sorular, yine burjuva adaletin nasıl bir komediden ibaret olduğunu gösterdi.

Bu arada Nuriye ve Semih’e destek vermek için Ankara Adliyesine gelen çok sayıda kişi, polis tarafından zorla dışarı çıkarıldı, basın mensuplarının koridora girişi de engellendi.

Nuriye Ve Semih’in eylemini Yüksel Caddesi'nde devam ettirmek isteyen Acun Karadağ ve Beyza Gülmen de polis saldırısına uğradı.

Semih Özakça’nın annesi ve eşi de gözaltıların bırakılması için süresiz açlık grevine başladığını duyurdu.

Bir gün önce Yüksel Caddesi’nde gün boyu yaşanan saldırılarda, Veli Saçılık’ın annesi de sürüklenerek, darp edilerek gözaltına alınmıştı.

Akşam saatlerinde mahkemeye çıkarılan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, "terör örgütü adına faaliyet yürütmek" iddiasıyla tutuklandılar.

Açlık grevindeki insanların tutuklanması, akla 19 Aralık sürecinde olduğu gibi, "zorla müdahale" saldırısını akla getiriyor.

Haber Ankara adliyesi önünde "Yaşasın Açlık Grevi Dİrenişimiz", "Tutuklamalar Baskılar Bizi Yıldıramaz", "Faşizme Karşı Omuz Omuza" sloganlarıyla karşılandı. Ardından dışarı çıkan avukatları ve aileler bir açıklama yaparak tutuklama kararını protesto ettiler.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1