Pazartesi, Kas 20th

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Manchester'de IŞİD Saldırısı: 22 Kişi Öldü 59 Kişi Yaralı

İngiltere’nin Manchester kentinde Ariana Grande konserinde patlama oldu. Patlamada 22 kişi hayatını kaybetti, en az 59 kişi yaralandı. Ölenlerin çoğunluğunun çocuk olduğu belirtildi. İngiltere Başbakanı May, "Polis saldırganın kimliğini biliyor" dedi. Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlendi.

İngiltere'nin Manchester kentinde Ariana Grande konserinde patlama oldu. Patlamada çoğunluğunun çocuk olduğu, 22 kişinin öldüğü 59 kişinin yaralandığı belirtildi.

İngiltere Başbakanı May, canlı yayınlanan basın toplantısında Manchester'daki patlamayı gerçekleştiren kişinin kimliğinin belirlendiği açıklamasını yaptı.

BBC, saldırıyla bağlantısı olan 23 yaşındaki bir erkeğin gözaltına alındığını duyurdu.Başbakan May'in açıklamasından bir süre sonra saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlendi.

Polis Manchester Arena'daki konserde saldırganın bombayı tek başına patlattığını ve üzerinde düzenek taşıdığı yönünde açıklama yaptı. Bombanın kalabalığın konser sonunda kapılara yönelirken gerçekleştiği belirtildi. Patlamada çoğunluğunun çocuk olduğu belirtilen 22 kişi yaşamını yitirirken 59 yaralı olduğu açıklandı.

Başkent Londra'da ise Victoria istasyonu yakınlarında şüpheli bir paketin görülmesi nedeniyle kullanıma kapatıldı. Paketin temiz çıkması sonucunda tekrar hizmete açıldı.

Saldırıdan sonra çocuklarından haber alamayan aileler ve arkadaşlarını bulamayanlar, sosyal medyayı kullanarak #MissingInManchester (Manchester'de Kayıp) etiketiyle mesajlar paylaşarak ulaşmaya çalışıyor.  

İlerleyen saatlerde sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan IŞİD, saldırıyı kendilerinin yaptığını duyurdu. Olayla ilgili, 1 kişi gözaltına alındı.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1