Salı, Kas 21st

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Bony İşçisine 100 Metre Yasağına Protesto

Çerkezköy'de tazminatsız bir şekilde işten çıkarılan ve mahkeme kararıyla fabrikaya 100 metre yaklaşmama cezası verilen Hakan Gürses'in direnişine destek veren mühendisler, fabrika önünde ölçüm yaparak “101’inci metre buradayız” yazdı. 

Devamını oku...

Şişecam İşçilerine Yine Grev Yasağı!

Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Kristal İş’in 24 Mayıs tarihinde başlatacağı grev, "Milli Güvenliği bozucu" nitelikte görüldüğü gerekçesiyle yasaklandı.

Devamını oku...

Açlık Grevi Ve “Malum” KESK

15 Temmuz’dan bu yana geçen 10 ayda KESK kendi tarihinin en sistematik saldırısıyla karşılaşmış ve maalesef asgari düzeyde bile saldırıları göğüsleyememiştir. Açığa almalar, ihraçlar, gözaltılar, tutuklamalar… Tüm bu yaşananlar karşısında, KESK tabanındaki devrimci unsurlar, tarihinden gelen bilinç ve tecrübeyle örgütü hareket ettirmeye, sokağa indirmeye çalışmış fakat “uyuyan devi” uyandıramamıştır.

Devamını oku...

BEDA Enerji'de İşten Atmalara Karşı Oturma Eylemi

DİSK'e bağlı Enerji-Sen, BEDA Enerji'de işten atılan işçilerin işe geri alınması talebiyle BEDA Enerji'nin İstanbul Çağlayan'daki Genel Merkez binası önünde oturma eylemi yaptı.

Devamını oku...

Gemlik Gübre Patronu: "İsteyen Tazminatını Alsın"

Aylardır grevin sürdüğü Gemlik Gübre'de patron Memet Yıldırım dünkü görüşmede tazminatların önünü açtığını ve isteyen herkesin gelip tazminatlarını alabileceğini söyledi.
Gemlik Serbest Bölgesi yakınlarında üretim yapan Gemlik Gübre Fabrikası patronu ile 335 üyesi bulunan Petrol-İş Sendikası 1 Mayıs 2016’da 2 yıllık toplu iş sözleşmesi için masaya oturdu. Yapılan 3 görüşme sonunda uyuşmazlık zaptı imzalanmış ve sendika grev kararı almıştı. Karar üzerine 22 Ağustos 2016 günü, fabrika önünde toplanan işçiler greve başlamışlardı.

Devamını oku...

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1