Salı, Kas 21st

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Bir Kadın, Bir İş Cinayeti

Trabzon’da Hava Şahin… 61 yaşında… Artık evinde sıcacık oturup, torunlarına kazak örmesi, çorba pişirmesi gereken yaşlı bir kadın…

Hepimiz Mirabel Kardeşleriz

İzmirli kadınlar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Mücadele Günü'nde sokaklardaydı.

Tubingen'de 8 Mart Etkinliği

11 Mart 2017 tarihinde Almanya'nın Tubingen şehrinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir etkinlik gerçekleştirildi.

Stutgart’ta Kadınlardan 25 Kasım Eylemi

Almanya’nın Stuttgart kentinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününde Stuttgart Kadın Platformu tarafından (Sosyalist Kadınlar Birliği, Demokratik Kadın Hareketi, Kürt Kadın İnisiyatifi, Yeni Kadın, Kadın Sünnetine karşı kadın inisiyatifi, İran Kadın Özgürlük Hareketi, Cumartesi anneleri Platformu, Courage ve MLPD) bir eylem düzenlendi. Eyleme biz de EKA (Emekçi Kadınlar) olarak destek verdik.

Balıkesir’de 8 Mart Etkinliği

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Balıkesir Burhaniye'de anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

"Yaşam ve Özgürlük İçin Bir Aradayız!"

Balıkesir Altınoluk Demokrasi Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

Adana’da Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği

Adana Kadın Platformu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü için Atatürk Parkında bir etkinlik düzenledi.

Baskılara Boyun Eğmeyeceğiz

Amed’de yüzlerce kadın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü için bir araya geldi.

Sarıgazi'de EKA'lılar 8 Mart'ı Selamladı

Sarıgazi'de Emekçi Kadınlar (EKA) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için pankart asarak kadınları selamladı

İzmirli Kadınlardan Tecavüz Yasasına Protesto...

İzmir Kadın Platformu, Alsancak Türkan Saylan Kültür  Merkezi önünde tecavüzcüleri serbest bırakacak yasa tasarısını protesto etti.

Emekçi Kadınlar’ın Özgürlük Çığlığı Taksim’de Yankılandı…

Emekçi Kadınlar (EKA), 8 Mart’tı Taksim’de Galasaray Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikle kutladı. “Dünyanın bir çok yerinde grevde eylemde olan kadınlarla birlikte kadınları köleleştirenlere karşı başkaldırıyoruz, özgürlük çığlığımızla, sokaklarda alanlardayız” dedi. Kadınlar dünyayı değiştirip özgürlüklerini ellerine alıncaya kadar işyerlerinde, okullarda, sokaklarda, alanlarda olmaya devam edeceklerini belirtiler.

Darbelere Karşı Mücadele Eden Kadınlardan Sonuç Bildirgesi

BASINA VE KAMUOYUNA

20 Kasım 2016 tarihinde DBP kadın meclisinin çağrısıyla “Em li Hemberi Darbeyan Tekoşina Xwe Bi Rexistin Dikin” (Darbelere Karşı Mücadelemizi Örgütlüyoruz) şiarıyla Kürdistan, Türkiye ve dünya kadın örgütlerinden çok sayıda değerli kadın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Sarıgazi’de Kadınlar 8 Mart İçin Eylemde

4 Mart Cumartesi günü Sarıgazili kadınlar, Demokrasi Caddesinde 8 Mart'ı kutladı.

Edirneli Kadınlar Eylemde

Edirneli kadınlar 19 Kasım günü saat 12.30'da Saraçlar Caddesi üzerinde bulunan PTT önünde buluştu. Kadınlar dövizleri ile "Yasa Geri Çekilene Kadar Direnişteyiz", "Tecavüz Yasasına Hayır", "AKP Elini Çocuklardan Çek" dediler.

“Meydanları Asla Terketmeyeceğiz”

İstanbul ve İzmir'de kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle yapmak istedikleri mitingler yasaklandı.

“Kadınlar Buna Asla İzin Vermeyecek”

İktidarın tecavüzcüleri aklayacak olan yeni yasa tasarısına karşı, dün ülkenin hemen her yerinde eylemler düzenlendi, pek çok yerde polis kadınlara saldırarak gözaltına aldı.

"Haklarımızı Öğrenip Kendimizi Patronlara Ezdirmeyeceğiz"

Temizlik İşçisi kadınlar, bir arada daha güçlü olabilmek, öğrenmek, bilinçlenmek için bir kez daha bir araya geldi. çalışma yaşamındaki hakları, karşılaşabilecekleri hukuki sorunlar ve çözümlerini konuştu. 

Kadınlar Tüm Dünyada Grevde

3 Ekim’de Polonya’da kadınların kürtaj yasasına karşı greve gitmesinin ardından yasa tasarısı geri çekilmişti. Kadınların ekonomik olarak güçlendirilmeleri gerektiğine odaklanan grev talepleri; işsizlik, doğum izni, gelir eşitsizliği gibi konuları da kapsıyordu.

Dinci Gericilik Ve Kadın

İzmir Emekçi Kadınlar, kadınlara yönelik son dönemde artan saldırılara dikkat çekmek için 25 Aralık günü Karşıyaka Karşı Sanat Merkezi'nde Dinci Gericilik ve Kadın konulu bir etkinlik gerçekleştirdi.

Avrupa Kadın Konferansı'nda

Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde 5 Kasım'da düzenlenen Ulusal Kadın Meclis toplantısına ve 6 Kasım'da düzenlenen Avrupa Konferansı'na biz de EKA Almanya olarak katıldık. İlk gün Mart 2016'da Nepal`de düzenlenen Kadın Konferansının değerlendirilmesi yapıldı. Açılış konuşmasında Suriye'deki savaş, Türkiye'deki politik durum, Haiti'de yaşanan doğal afet gibi güncel olaylara değinildi. Alman halkının Kürt halkı ile dayanışması gerektiği, bu konuda Almanya devletine ve özelde Angela Merkel'e güvenilemeyeceği vurgulandı.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1