Salı, Kas 21st

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baskılar, Saldırılar Her Yerde

“Eğer sevgiliniz ile sokakta öpüşürseniz sizi ‘burası Müslüman ülke’ diyerek linç etmeye kalkacak insanların 45 çocuğun tecavüze uğramasına sessiz kaldığı ülkedir Türkiye!” dedi ve cumhurbaşkanına hakaretle yargılandı.

Tiyatro Eğitim Derneği Başkanı ve Drama Kumpanya Sanat Yönetmeni Kemal Oruç... Oyunlarını izlediğimiz, Devinim Tiyatro Atölyesi başta çok sayıda tiyatro grubuna eğitmenlik yapan dostumuz, Kemal Oruç adı geçen “davalı”.

Facebook hesabından yaptığı bu paylaşım nedeniyle Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesi ile İstanbul Cumhuriyet Savcılığına giderek ifade veren Kemal Oruç savcılığı ifade verdikten sonra yaptığı açıklamada, “Bugün Savcılığa gidip ifade verdim. Bir Facebook paylaşımım üzerine suç duyurusunda bulunulmuş. Bunun üzerine, yazdığım oyunlarla ilgili bilgilerin de yer aldığı, yaklaşık 50 sayfalık dosya oluşturulmuş. Şu bilinmelidir ki, bir eğitimci ve sürekli sanatsal üretimde bulunan bir insan olarak gördüğüm yanlışı eleştirmekten hiç çekinmedim/çekinmeyeceğim. Gerek sosyal medyada gerekse basılı yayında yaptığım her yazının son noktasını bizzat ben koydum! Aklımla ve hür irademle yazdığım/söylediğim her sözün arkasındayım.” dedi.

Bizler de Kemal Oruç ve gördüğü, karşılaştığı haksızlıklara sesini yükselten, doğruları için mücadele eden herkesin yanında olacağız.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1