Salı, Kas 21st

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

“Özgürlük Ezgilerimizi Susturamazlar”

“Ezgilerimiz Özgürlük İçin Dövüşen Kürt Halkına” adıyla etkinlik gerçekleştirmek isteyen fakat darp edilerek gözaltına alınan Emeğe Ezgi Müzik Grubu üyeleri hakkında gerçekleştiremedikleri etkinlik nedeniyle dava açıldı.

Bugün Çağlayan’da görülen duruşma sonrası Emeğe Ezgi Müzik Grubu solisti Ebru Şahin ile konuştuk.

Izmir de Dayanışma Konserine Polis Engeli -yenilendi

Yeni bir yaşamı ve düşlerini Kobane'deki çocuklara götürmek için düşmüşlerdi yollara... Düşleri Suruç'ta paramparça edilince, onları gerçekleştirmek geride kalanlara düştü... Suruç'ta katledilenleri anmak ve Kobane ile dayanışmak için, İzmir'de bir etkinlik planlanmıştı.

Ezgilerimiz Susmayacak!

Devrimci Sanat Engellenemez!

Bir kez daha müzik grubumuzun üyelerine dava açıldı!

“Yaşam Bizden Yana” Demek İçin Çalışıyoruz

Son süreçte yapılan katliamlara ve saldırılara karşı sanat cephesinden de ses çıkarmak için örgütlediğimiz “Yaşam Bizden Yana” konserimizin hazırlıkları tüm hızla devam ediyor.

“Umut İle, Sevda İle, Düş İle Dayan”

Türkiyeli ve Kürdistanlı sanatçılar, Akademisyenlere destek olduklarını belirten bir açıklama yayınladılar. Aralarında Emeğe Ezgi ve Devinim Tiyatro Atölyesi'nin de bulunduğu sanatçıların açıklaması şöyle:

Buena Vista Social Club: Küba Gibi Her Daim Genç

Buena Vista Social Club, “Veda Turnesi” kapsamında İstanbul'daydı. Haberini aldığımızda ilk işimiz organizatörlerle iletişime geçerek röportaj yapmak istediğimizi iletmek oldu. Sorularımızı ilettik ve konserde canlı görüntü alabilmek için davetiyelerimizi aldık.

Emeğe Ezgi'den Almanya Konseri - yenilendi-

Emeğe Ezgi'nin 5 Aralık'ta verdiği Almanya konseri yoğun bir katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Gezi'de Ölümsüzleşenler İçin Pink Floyd

İzmir'de sendika konfederasyonlarının ve belediyelerin katkılarıyla TMMOB'un organize ettiği Pink Floyd parçalarından oluşan bir konser düzenlendi.

İzmir'in yerel bir grubunun sahne aldığı konser, Gündoğdu Meydanı'nda saat 21.00'de başladı. Binlerce İzmirlinin izlediği konser alkışlar ve Gezi sloganlarıyla sürdü.

Suruç İçin Ezgilerimizi Susturamazsınız!

Korkuyorlar… Birlikte olmamızdan, yan yana durmamızdan, onların yarattığı korku, baskı duvarlarını yıkmamızdan, öfkemizin örgütlü güce dönüşmesinden korkuyorlar…Sanatımızın, ezgilerimizin mücadeleyle yan yana yürümesinden korkuyorlar… Ölülerimizden korkuyorlar... Devrime sevdalı yüreklerimizden...

Emeğe Ezgi'ye Facebook Sansürü

 İnternet sansürü hızla yaşamımızda yerini almaya başladı. Emeğe Ezgi Müzik Grubu'nun Adım Deniz albümünde yer alan Gerilla Me – Agite Me adlı parça, “şikayet edildiği” gerekçesi ile “Deniz Olmalı” adlı sayfadan kaldırıldı.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1