Pazartesi, Kas 20th

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Mücadele Birliği | Ekin-Sanat

“Kapıya Mühür Vurulsa da Sanatımıza Mühür Vuramaz!”

Dün öğle saatlerinde faaliyeti durdurulan İzmir Ayışığı Ekin Sanat Merkezi'nnin faaliyet İl Dernekler Müdürlüğü'nce durduruldu. Faaliyetinin durdurulmasının hemen ardından İzmir Ayışığı Sanat Merkezi emekçilerinden Lütfiye Burcu Kara ile görüştük. 

Devamını oku: “Kapıya Mühür Vurulsa da Sanatımıza Mühür Vuramaz!”

Deniz Fırtınası Bugün de Sürüyor...

Yeni Dönem Yayıncılık'tan çıkan DENİZ FIRTINASI adlı kitabın, "Parkta Bir Yaz Akşamı"  başlıklı Birinci cildinin tanıtımı, Sarıgazi'de SARİSSA Kitabevi'nde yapıldı.

Devamını oku: Deniz Fırtınası Bugün de Sürüyor...

Ötekilerin Postası 1 Yaşında!

Ötekilerin Postası sosyal medya haber ağı birinci yılını sosyalist, demokrat haber kurumlarıyla birlikte kutladı. Etkinlikte “Nar Ödülleri" adı altında ödüller, Gezi ayaklanmasında polis tarafından katledilen gençlerin yakınlarına verildi. Diğer ödüller Cumartesi Anneleri ve Pınar Selek'e verildi.

Devamını oku: Ötekilerin Postası 1 Yaşında!

Sanat Meclisi: "Hak İhlallerine Karşı Daha Fazla Sanat Etkinliği"

 
Sanat Meclisi 9 Eylül Cuma Günü saat 14.00’de Aynalı Geçit Etkinlik Salonu’nda basın toplantısı düzenledi.

Devamını oku: Sanat Meclisi: "Hak İhlallerine Karşı Daha Fazla Sanat Etkinliği"

Sanatçı Haşmet Zeybek Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Tiyatrocu, yönetmen, yazar Haşmet Zeybek hayatını kaybetti.  Oyun yazarı ve İstanbul Şehir Tiyatrosu'nun deneyimli yönetmeni Haşmet Zeybek, cenazesi Harbiye Muhsin Erturuloğlu sahnesinde anma yapıldı. Anma törenine çok sayıda meslektaşı ve yakınları katıldı. Ailesi gözyaşlarını tutamadı.

Devamını oku: Sanatçı Haşmet Zeybek Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Ayışığı'nın Tadını Çıkarın...

Burası Ayışığı Sanat Merkezi. Nice insanlar gelip geçti buradan. Devrimi öğrendiler, devrimci oldular. Şiiri öğrendiler, şair oldular. Toplumu öğrendiler, toplum oldular. Denizleri, Yusufları, Hüseyinleri öğrendiler; Deniz, Yusuf, Hüseyin oldular. Burası böyle bir yer işte. Nice Denizler öğretildi, öğrenildi.

Devamını oku: Ayışığı'nın Tadını Çıkarın...

Facebook İzmir Ayışığı’nın Sayfasını Kapattı

İzmir Ayışığı Facebook Sayfası uzun yıllardır mücadele çağrılarına ve paylaşımlarına devam ediyordu. Gezi eylemlerinden sonra facebook, kitlesel çağrıların yapılmasının ve facebook’un politik amaçlarla kullanılmasının önüne geçmek için bazı önlemler almaktaydı.

Devamını oku: Facebook İzmir Ayışığı’nın Sayfasını Kapattı

Sanatçılar AKM İçin Suç Duyurusunda Bulundu

AKM’deyiz İnisiyatifi, tadilat gerekçesiyle kapatılarak çürümeye bıraktığı AKM için Dünya Tiyatro Günü’nde Çağlayan Adliyesi’nde basın açıklaması yaparak suç duyurusunda bulundu.

Devamını oku: Sanatçılar AKM İçin Suç Duyurusunda Bulundu

Demek Ki Doğru Yoldayız

 Taksim Gezi Ayaklanması'nın ardından tüm Türkiye'de ve son olarak Antakya'da yaşanan gözaltı ve tutuklamalardan sonra Antakya Ayışığı Ekin Sanat Merkezi'ne polis, 30 Temmuz günü sabahın erken saatlerinde basılmış, orada buluna bilgisayarın harddiski alınmış ve kütüphanede bulunan dergiler ve kitaplar dağıtılmıştı.

Devamını oku: Demek Ki Doğru Yoldayız

Ayışığı Sanat Merkezi Çiğli-Güzeltepe Şubesini Açıyor

 Bizler Ayışığı Sanat Merkezi çalışanları olarak 10 yılı aşkın bir süredir İzmir'de "Umudumuz Kavgada Kavgamız Sanatımızla" şiarı ile kültür sanat alanında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çalışmalarımıza hız katarak Çiğli-Güzeltepe Mahallesinde de bir şubemizi açıyoruz. 6 Nisan tarihinde açılışını yapacak olan Ayışığı Sanat Merkezi/Güzeltepe Şubesi oluşturacağı kütüphaneye "Ali İsmail Korkmaz Kitaplığı" adı verilecek.

Devamını oku: Ayışığı Sanat Merkezi Çiğli-Güzeltepe Şubesini Açıyor

Ayışığı Size Sesleniyor

 Merhaba Dostlar...

 Bizler 4. yılımızda yeni yerimize taşındık. Harabe denilebilecek bir yeri, yoğun emeğimiz ve uğraşlarımız sonucunda çok güzel bir yer haline getirdik. Şimdi de sıra yeni üretimlerimizde...

Devamını oku: Ayışığı Size Sesleniyor

“Sanatımız Silahımızdır”

  Ayışığı Sanat Merkezi’nin çalışmalarını yasal yollarla engelleyemeyen Emniyet, Ayışığı kursiyerlerinin ve Ayışığı’na gelen gençlerin evlerine giderek ailelerine gözdağı vermeye çalışıyor.

 Konuyla ilgili bilgi veren kursiyerlerden 16 yaşındaki Emre Can Ekinci, Ayışığı Sanat Merkezi’nde gitar ve tiyatro atölyelerinde faaliyet yürüttüğünü ve sırf buraya gelip gittiği için ailesinin tehdit edildiğini söyledi.

Devamını oku: “Sanatımız Silahımızdır”

Emek Sineması İçin "Mücadele Bitmez"

Emek Bizim İstanbul Bizim bileşenleri Şişhane'de bulunan Beyoğlu Belediyesi Hizmet binası önünde Emek Sinemasının yıkımı protesto ettiler. Emek Sinemasının bulunduğu yerin ruhsatın iptalini istediler.

Devamını oku: Emek Sineması İçin "Mücadele Bitmez"

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1