Pazartesi, Kas 20th

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Stutgart'ta HBDH 1. Kuruluş Kutlaması

Halkların Birleşik Devrim Hareketi adına Stuttgart bölgesinde HBDH 1. Kuruluş yıldönümünü selamlamak için12 Mart 2017 günü bir kutlama düzenlendi.

Kutlamanın açılışı, devrim mücadelesinde ölümsüzleşenler için saygı duruşuyla başladı. Açılış konuşmasında şöyle denildi:

“Mahir ile İbrahim'in, Deniz ile Mazlum'un, Anadolu ile Mezopotamya'nın, Fırat ile Asi'nin, Çoruh'un, Sakarya'nın, Ağrı ile Amanos'un, Zigana'nın, dağlar ile şehirlerin, fabrikalar ile köylerin işçiler ile köylülerin, kadınlar ile erkeklerin, Kürtler'in, Türkler'in Laz, Ermeni, Çerkezler'in Sur'un, Cizre'nin, Silopi'nin, Nusaybin'in, Kobani'nin, Kamışlı'nın, Şengal'in, Hatay'ın, Ankara'nın, Gezi'nin halklar ile devrimin, devrim ile hareketin, hareket ile zaferin buluşmasına hoşgeldiniz! Biz, uzun görünen yolları kısaltmak için yola çıkanlarız. Biz, karanlığı aydınlatmak için şehirlere, dağbaşlarına ateşler yakanlarız. Gecenin sonundaki günü gören, şafağa koşanlarıiz. Biz, kavganın bedelini göğüsleyen, zaferin halayını müjdeleyenleriz. Bir sürü ırmağız biz, seller yaratacağız! Rüzgarın getirdiği damlalarla büyüyeceğiz! Küçük küçük akışlar değiliz artık, yatağımıza sığmayacağız! Birleşecek, akacak, eskiyi yıkıp yeniyi yaratacağız! Kazanacağız! Ateşler içinde soğuk kalanlardan değiliz. Duvarların içinde yananları anlamayanlardan degil! Zifir karanlıklarda körleşenlerden değiliz biz. Gün doğumunu unutanlardan değil! Gözyaşı akıttığımız her acıya bir zafer kahkahası borcumuz var! Bunu bilenleriz! Kör gecelerde nöbetlere yatanlar, umudu doğuracak olanlarız biz! Biz, kadınlar, erkekler, çocuklar, ezilenleriz! Biz, işçiler, köylüler, emekçileriz, biz halklarız, biz devrimiz, birleştik işte! Biz bu zulüm düzenini yıkacak Hareketiz! Biz Halkların Birleşik Devrim Hareketiyiz! HOŞGELDİNİZ!”

Çeşitli sanatçıların sahne aldığı kutlamada HBDH adına bir konuşma da yapıldı. Konuşmada emekçi halklara, devrimci güçlere faşist diktatörlüğü yıkmak ve halkların özgürlüğünü sağlamak için birleşmek ve mücadeleyi yükseltmek çağrısı yapıldı. Uluslararası emperyalizmin Ortadoğu halklarına dayattığı katliam politikalarına karşı mücadele ve zafer kararlılığı vurgulandı. Ayrıca tüm devrim savaşçılarının mücadelesine bağlı kalma ve devrim mücadelesini zaferle taçlandırma sözü verildi.

Yapılan sinevizyon gösterimiyle, 6 Mart 2017 tarihinde kurulan KADINLARIN BİRLEŞİK DEVRİM HAREKETİ'NİN kuruluş açıklaması izlendi. Gösterim sırasında özellikle kadınların “Jin Jiyan Azadi” sloganları dikkat çekiciydi.

Kutlamada söylenen Kürtçe ve Türkçe türküler gecenin coşkusunu arttırdı.

Saat 14.00'da başlayan etkinlik YAŞASIN BİRLEŞİK DEVRİMİMİZ sloganlarıyla saat 18.30'da sona erdi.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1