Pazartesi, Kas 20th

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Novorusya Halkı Mikhail Tolstykh'i Kaybetti

Donbass'ta 6 Nisan 2014'ten günümüze değin Novorusya'nın özgürlüğü için süren savaşımda, Novorusya halkı evlatlarından birini daha kaybetti. Faşizme karşı savaşan kuvvetlerden biri olan Somali Taburu komutanı, 19 Temmuz 1980 doğumlu Mikhail Tolstykh (ya da bilinen adıyla Givi), 8 Şubat sabahı ofisinde gerçekleşen bir patlama sonucu ölümsüzleşti.

Geçtiğimiz günlerde kendisiyle ilgili "yaralandı" haberleri paylaşılıp, daha sonra Somali Taburu tarafından resmi bir metinle yalanlanmıştı. 6 Ekim 2016'da yine bir terör saldırısında ölümsüzleşen Sparta Taburu komutanı Arsen Pavlov (Motorola) da hakkında yaralandığı haberleri paylaşıldıktan bir süre sonra suikaste uğramıştı.

DHC lideri Aleksandr Zakharchenko, Givi'nin katledilmesinden sonra yaptığı açıklamada faşist Ukrayna devletine ithafen, "hepimizi öldürerek bizimle başa çıkamayacaksınız. Gelip sizi yok edeceğiz. Bize bunu yapma hakkını vermiş oldunuz," dedi.

Givi lakaplı Somali Taburu komutanı Mikhail Tolstykh, Ilovaisk ve Donetsk Havalimanı savaşlarında da aktif olarak yer almış, Ukraynalı faşistlerin korkulu rüyası olmuştu.

Somali Taburu komutanı Yarbay Mikhail Tolstykh (Givi)'in veda töreni 10 Şubat günü 10.00-12.00 arasında Donetsk Akademik Operası ve Bale Tiyatrosu'nda düzenlenecek.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1