Pazartesi, Kas 20th

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Yunanistan’da Grevler Sürüyor

Yunanistan’da ekonomik politikalara karşı denizciler, medya emekçileri ve kamu çalışanları, doktorlar, öğretmenler greve çıktı.

Antep Katliamı İçin Basel'de Eylem

21 Ağustos Pazar günü İsviçre’nin Basel kentinde yaşayan Kürdistanlı ve Türkiyeli devrimciler, Antep'te faşist devlet eliyle gerçekleştirilen katliamı protesto etmek ve Kürt halkıyla dayanışmak için bir araya geldi.

Stutgart'ta HBDH 1. Kuruluş Kutlaması

Halkların Birleşik Devrim Hareketi adına Stuttgart bölgesinde HBDH 1. Kuruluş yıldönümünü selamlamak için12 Mart 2017 günü bir kutlama düzenlendi.

Saldırıların Hedefi Yine Fransa

Charlie Hebdo, Paris ve Nice... Saldırıların hedefi bir kez daha Fransa. Fransa'da onbinlerce kişi 14 Temmuz Fransız Devrimi kutlamalarına katıldı, Kitlenin üzerinde sürülen bir kamyonla son belirlemelere göre 84 kişi öldü, 100'ün üzerinde kişi de yaralandı.

Novorusya Halkı Mikhail Tolstykh'i Kaybetti

Donbass'ta 6 Nisan 2014'ten günümüze değin Novorusya'nın özgürlüğü için süren savaşımda, Novorusya halkı evlatlarından birini daha kaybetti. Faşizme karşı savaşan kuvvetlerden biri olan Somali Taburu komutanı, 19 Temmuz 1980 doğumlu Mikhail Tolstykh (ya da bilinen adıyla Givi), 8 Şubat sabahı ofisinde gerçekleşen bir patlama sonucu ölümsüzleşti.

Fransa'da Halka Karşı Halka Rağmen Çalışma Yasası

Fransa'da yeni Çalışma Yasası, büyük tepki ve protestolarla kabul edildi.

Çalışma yasasında “reform” yapacak bu tasarıya karşı, Mayıs'ın ilk günlerinden bu yana Fransızlar sokakta ve yasası protesto ediyor. Bu çalışma yasasının anayasanın 49/3 maddesine dayanarak oylamadan geçirilmesi de “darbe” olarak adlandırılıyor.

İrlandalı Kadınlardan Kürtaj Hakkı için 8 Mart’a Çağrı

Strike 4 Revea (Yürürlükten Kaldırmak İçin Grev), İrlandalı kadınları 8 Mart’ta kürtaj hakkı için greve çağırdı. Aktivistler, akademisyenler, sendikacılar ve sanatçılardan oluşan bir grup olan ‘Strike 4 Reveal’ üyeleri sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı; kürtaja ilişkin 8. yasa değişikliğinin referanduma götürülmemesi halinde ulusal greve gideceğini duyurdu.

Almanya'daki Faşist Yürüyüşlere Devrimci Kuşatma

10 Nisan Pazar günü Almanya'nın birçok şehrinde 'Barış Yürüyüşleri' adı altında başını MİT'in ve AKP kadrolarından oluşan ATYK'nın çektiği yürüyüşler planlandı. Bu yürüyüşlerle bir yandan TC'nin Kürdistan'da yürüttüğü savaşı ve katliamları meşrulaştırmayı ve bir yandan da devrimci, duyarlı göçmenlerin devrimci sokak birlikteliklerini baskı altına almayı amaçlıyordu. Aynı zamanda bu yürüyüşler, Almanya'nın bir çok kentinde eşzamanlı gerçeklesen ilk ırkçı faşist yürüyüşler olacaktı.

Almanya’da Toplu Taşımada Grev Var

Bir yandan dondurucu bir soğuk, kar yağmış her yanda, diğer taraftan kış tatilinin ardından okulların açılması üzerine trafik yoğunluğunun katmerleştiği Almanya’nın Hessen eyaletinde, 9 Aralık günü Ver.Di Sendikası üyesi otobüs şoförleri olarak hayatı durdurduk.

Kürt Halkıyla Enternasyonal Dayanışma

2 Nisan Cumartesi günü, İsviçre'nin Basel kentinde Kürt Halkıyla dayanışmak için TKEP/Leninist'in de örgütleyicisi olduğu İsviçreli ve Türkiyeli devrimci, demokrat örgütlerin organize ettiği bir yürüyüş gerçekleşti.

Alman Hava Yollarında Grev Var

Almanya’da binlerce pilot 14 aydan sonra grevde

Almanya’da havayolu şirketi Lufthansa’ya bağlı 5400 pilot, 23 Kasım’da greve gitti. Pilotlar, 2,5 yılı aşkın süredir zam talep ediyordu.

İzlanda'da Protestolar

Panama Belgeleri’nde eksik mal beyanında bulunduğu ortaya çıkan Başbakan Sigmundur Gunnlaugsson’un istifasını istemek için İzlanda’nın başkenti Reykjavik’teki parlamento binası önünde yaklaşık 10 bin kişi toplandı.

“Faşizme Karşı Mücadele Edelim”

Avrupa’nın birçok şehrinde olduğu gibi İsviçre’nin Basel Kantonu’nda da HDP Eş Genel başkanlarının ve HDP milletvekillerinin faşist TC devleti tarafından gözaltına alınması, tutuklanması büyük bir tepki ile karşılandı.

Bask'ta Newroz Etkinlikleri

Bask'ta, Enternasyonal Komite Newroz etkinlikleri düzenlendi. Hernani Belediyesinin konferans salonunda yapılan ve 15 Mart'ta başlayan konferanslarda ilk konu, “Kuzey Kürdistan'da neler oluyor?” idi.

Stuttgard’da Kürt Halkı İçin Yürüyüş

Kürdistan’daki saldırılar ve HDP’li milletvekillerinin tutuklanmasından sonra yapılan kesintisiz sokak eylemleri, bugün de devam ediyor.

Atina Çiftçilerin İşgali Altında

Yunanistan, Temmuz ayında imzaladığı 3. Kurtarma Paketi nedeniyle sosyal güvenlik yasasında değişikliğe gitmeye hazırlanırken, haftalardır tüm Yunanistan eylem alanına döndü.

Avrupa’da Sokaklarda Faşizme Karşı Sloganlar Yankılanıyor

Türkiye ve Kürdistan’daki saldırıları protesto etmek için Avrupa genelinde eylemler düzenleniyor.

Basel’de Cizre Protestosu

TC'nin Cizre’de gerçekleştirmiş olduğu katliamı protesto etmek için 8 Şubat günü, İsviçre’nin Basel kentinde bir eylem gerçekleştirildi.

“Herkes Çalışma Yasası Değişikliklerinden Nefret Ediyor”

Fransa'da hükümetin iş yasasında yapmak istediği değişiklikler 15 Eylül’de 110 kentte yüzbinler tarafından protesto edildi.

Avrupa'da Katliam Protestoları

Cizre'de yaşanan devlet katliamı, Avrupa'nın pek çok şehrinde protesto edildi.

Gece saatlerinden itibaren konsoloslukların önünü dolduran Kürt ve Türk halklar, TC'nin katliamı protesto etti, konsolosluklar, Tv merkezleri, havaalanları ve parlamento binalarını işgal etti.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1