Salı, Kas 21st

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Ağaçlara İşlenmiş Sloganlar

Kore’de gerilla savaşı döneminde ağaçlara yazılan sloganların hikayesi aşağıda okuyacağınız. Democratic People’s Repuplic of Korea dergisinden çevrildi.

Kırım Parlamentosu, Rusya’ya Katılma Kararını Aldı

Kırım parlamentosu, özerk cumhuriyetin Rusya’ya katılma kararını aldı. Kırım parlamentosunun yayınladığı kararın metninde, “Rusya Federasyonu bölgesi haklarından yararlanarak Rusya Federasyonu’na katılmak” ifadesi yer aldı.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti-2

EHB, devrimin üç aşamasına karşılık gelen bir programı benimsemiştir. Öncelikle Japonlar yenilgiye uğratılacak ve Kore bağımsızlığına kavuşacaktır. Daha sonra Kore’de sosyalizm ve komünizm inşa edilecek, son olarak da sosyalist ülkelerin ortak savaşımıyla dünya emperyalizmi yenilgiye uğratılacak, komünizm tüm dünyada hakim olacaktır.

Kırım'da Parlamento İşgali

Kırım meclis ve yönetim binaları bilinmeyen silahlı bir grup tarafından ele geçirilince, güvenlik güçleri alarma geçti.

26 Şubat günü, Ukrayna'da kurulan yeni hükümeti destekleyenlerle Rusya ile entegrasyonu isteyen binlerce kişi, Kırım parlamento binası önünde toplandı. Burada iki grup arasında çıkan çatışmalarda 2 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

Bangladeş’te Fabrikada Yangın

Bangladeş’in Tongi kenti Gazipur endüstri bölgesinde bu sabah bir fabrikada çıkan yangında en az 20 kişi öldü, 74 kişi yaralandı.

Bangladeş’te Tekstil İşçileri Yeniden Grevde

 Bangladeş’te tekstil işçileri, maaşlarının arttırılması talebiyle 11 Kasım'dan beri 3 gündür eylemde. İşçilerin grevde olmasından dolayı 250 tekstil atölyesinin geçici olarak kapatıldığı belirtiliyor. Grevde olan işçiler, eylemlerinin üçüncü gününde de güvenlik güçleriyle çatıştı. Çatışmalar sonucunda 100 kişi yaralandı.

Hindistan'da İnşaat İşçileri Polisle Çatıştı

Jharkhand’da Devendra olarak tanımlanan Geçici Hükümet Kompleksi (geçici Sekreterlik) inşaatında çalışan 22 yaşındaki inşaat işçisi, 10 Mayıs sabahı meydana gelen iş cinayetinde öldü.

Suudi Arabistan'daki Göçmen İşçiler İsyan Etti

 Suudi Arabistan'ın yabancı göçmenleri ülkeden çıkarmak için başlattığı baskı kampanyası çatışmalara dönüştü. Başkent Riyad'da yabancı işçiler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 kişi öldü, 68 kişi yaralandı.

 Suudi Arabistan resmi haber ajansının geçtiği bilgilere göre başkent Riyad'ın güneyindeki Hayy Menfuha mahallesinde Cumartesi akşamı kimliği bilinmeyen bazı kişiler barikat kurarak polisle çatıştı.

Pakistan’da Lunaparka Bombalı Saldırı

Gericilik çocuk-eğlence-oyun dinlemiyor. 27 Mart akşamı, Pakistan'da lunaparka yönelik yapılan bombalı saldırı, dünyada dehşet uyandırdı.

Endonezya'da Onbinlerin Eylemi

 Endonezya’da onbinlerce işçi ve emekçi ücret artışı talebiyle iki günlük iş bırakma eylemi başlattı.

 Polis, başkent Cakarta’da yapılan gösteriye katılımın 50 bin kişiyi bulduğunu açıkladı. İşçiler, “Ücretlere yüzde 50 artış istiyoruz” yazılı pankartlar taşıdı.

İran Mahabad'da Farinaz İsyanı

İran'da tecavüze direnen kürt kadın intihar etti, protestolar sonucu OHAL ilan edildi.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1