Pazartesi, Kas 20th

GüncellemeSal, 23 May 2017 10pm

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Mücadele Birliği | Dünya

Tayland'da Halk Ordu Karargahına Girdi

Tayland ordusu, Başbakan Yingluck Şinavatra'nın yönetimi bırakmasını isteyen binlerce kişi ordu karargâhına girdiğini bildirdi.

Yunanistan’da Grevler Sürüyor

Yunanistan’da ekonomik politikalara karşı denizciler, medya emekçileri ve kamu çalışanları, doktorlar, öğretmenler greve çıktı.

Almanya’da Toplu Taşımada Grev Var

Bir yandan dondurucu bir soğuk, kar yağmış her yanda, diğer taraftan kış tatilinin ardından okulların açılması üzerine trafik yoğunluğunun katmerleştiği Almanya’nın Hessen eyaletinde, 9 Aralık günü Ver.Di Sendikası üyesi otobüs şoförleri olarak hayatı durdurduk.

Stutgart'ta HBDH 1. Kuruluş Kutlaması

Halkların Birleşik Devrim Hareketi adına Stuttgart bölgesinde HBDH 1. Kuruluş yıldönümünü selamlamak için12 Mart 2017 günü bir kutlama düzenlendi.

Alman Hava Yollarında Grev Var

Almanya’da binlerce pilot 14 aydan sonra grevde

Almanya’da havayolu şirketi Lufthansa’ya bağlı 5400 pilot, 23 Kasım’da greve gitti. Pilotlar, 2,5 yılı aşkın süredir zam talep ediyordu.

Novorusya Halkı Mikhail Tolstykh'i Kaybetti

Donbass'ta 6 Nisan 2014'ten günümüze değin Novorusya'nın özgürlüğü için süren savaşımda, Novorusya halkı evlatlarından birini daha kaybetti. Faşizme karşı savaşan kuvvetlerden biri olan Somali Taburu komutanı, 19 Temmuz 1980 doğumlu Mikhail Tolstykh (ya da bilinen adıyla Givi), 8 Şubat sabahı ofisinde gerçekleşen bir patlama sonucu ölümsüzleşti.

“Faşizme Karşı Mücadele Edelim”

Avrupa’nın birçok şehrinde olduğu gibi İsviçre’nin Basel Kantonu’nda da HDP Eş Genel başkanlarının ve HDP milletvekillerinin faşist TC devleti tarafından gözaltına alınması, tutuklanması büyük bir tepki ile karşılandı.

İrlandalı Kadınlardan Kürtaj Hakkı için 8 Mart’a Çağrı

Strike 4 Revea (Yürürlükten Kaldırmak İçin Grev), İrlandalı kadınları 8 Mart’ta kürtaj hakkı için greve çağırdı. Aktivistler, akademisyenler, sendikacılar ve sanatçılardan oluşan bir grup olan ‘Strike 4 Reveal’ üyeleri sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı; kürtaja ilişkin 8. yasa değişikliğinin referanduma götürülmemesi halinde ulusal greve gideceğini duyurdu.

Stuttgard’da Kürt Halkı İçin Yürüyüş

Kürdistan’daki saldırılar ve HDP’li milletvekillerinin tutuklanmasından sonra yapılan kesintisiz sokak eylemleri, bugün de devam ediyor.

Yenİ İnsan

Halkın Denizi

HalkinDenizi 1